Телефони не пов’язані з виникненням раку головного мозку – висновок ВООЗ

Джерело: дослідження, опубліковане у журналі Environment International, The Washington Post

Дослідження, проведене на замовлення ВООЗ, не виявило зв’язку між використанням мобільних телефонів і раком мозку, навіть у тих, хто проводить з ними весь день.

Одинадцять експертів з 10 країн проаналізували 5 000 досліджень, опублікованих з 1994 по 2022 рік, та вибрали 63 для остаточного аналізу.

Експерти дослідили зв’язок між раком і впливом радіочастот від бездротової електроніки, зокрема мобільних телефонів. Вони виявили, що ризик раку мозку не збільшується навіть при тривалому користуванні мобільним телефоном (понад 10 років) серед тих, хто проводить багато часу за телефоном, або серед людей, які роблять багато дзвінків, а також не знайшли ризиків для дітей від радіо- чи телевізійних передавачів.

Дослідники встановили, що вежі стільникового зв’язку теж не підвищують ризик розвитку раку. Ба більше, мобільні мережі 3G і 4G випромінюють значно менше радіочастотного випромінювання порівняно зі старими мережами, зазначив Марк Елвуд, співавтор огляду, почесний професор епідеміології раку в Оклендському університеті.

“Поки що немає вагомих досліджень мереж 5G, але є дослідження радарів, які мають схожі високі частоти; вони не показують підвищеного ризику”, – сказав він.

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.

В тимчасово окупованому Криму російська влада засудила місцевого жителя до 17 років позбавлення волі за звинуваченням у донатах для ЗСУ.

Виконувачка обов’язків президентки Венесуели Делсі Родрігес заявила, що кількість загиблих унаслідок двох землетрусів зросла до понад 500.

Українську журналістку з Мелітополя, 64-річну Ірину Левченко, яку російські окупанти незаконно утримують із 2023 року, етапували із Сімферопольського СІЗО до Краснодара. Разом із нею до Росії вивезли ще близько десяти українських політв’язнів.

Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.