Телефони не пов’язані з виникненням раку головного мозку – висновок ВООЗ
Джерело: дослідження, опубліковане у журналі Environment International, The Washington Post
Дослідження, проведене на замовлення ВООЗ, не виявило зв’язку між використанням мобільних телефонів і раком мозку, навіть у тих, хто проводить з ними весь день.
Одинадцять експертів з 10 країн проаналізували 5 000 досліджень, опублікованих з 1994 по 2022 рік, та вибрали 63 для остаточного аналізу.
Експерти дослідили зв’язок між раком і впливом радіочастот від бездротової електроніки, зокрема мобільних телефонів. Вони виявили, що ризик раку мозку не збільшується навіть при тривалому користуванні мобільним телефоном (понад 10 років) серед тих, хто проводить багато часу за телефоном, або серед людей, які роблять багато дзвінків, а також не знайшли ризиків для дітей від радіо- чи телевізійних передавачів.
Дослідники встановили, що вежі стільникового зв’язку теж не підвищують ризик розвитку раку. Ба більше, мобільні мережі 3G і 4G випромінюють значно менше радіочастотного випромінювання порівняно зі старими мережами, зазначив Марк Елвуд, співавтор огляду, почесний професор епідеміології раку в Оклендському університеті.
“Поки що немає вагомих досліджень мереж 5G, але є дослідження радарів, які мають схожі високі частоти; вони не показують підвищеного ризику”, – сказав він.
- У семи країнах лікарі почали випробування на пацієнтах першої у світі мРНК-вакцини проти раку легенів.
- 15-річний Хеман Бекеле створив мило, яке може допомогти у лікуванні та запобіганні раку шкіри. За винахід журнал TIME назвав підлітка “Дитиною року” та опублікував його фото на обкладинці.
- За новими оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2050 році кількість діагностованих ракових захворювань у світі досягне 35 мільйонів, що на 77% більше порівняно з 20 мільйонами випадків, діагностованих у 2022 році.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.