Телескоп Euclid показав перші знімки, серед них «Приховану галактику»

Джерело: ESA

Космічний зонд Euclid, який запустили 1 липня, показав перші п’ять знімків із космосу. Одна з перших галактик, за якою спостерігав телескоп, отримала прізвисько “Прихована галактика”.

Зонд створено вченими Європейського космічного агента (ESA). За їхніми даними, “Прихована галактика” відома як IC 342 або Caldwell 5. Її було важко виявити, оскільки вона розташована за диском нашого Чумацького Шляху, тому пил, газ і зірки закривають її для людства.

Фото: ESA

“Прихована галактика” розташована за 11 мільйонів світлових років від Землі. Це вважається “дуже близько” до нашої галактики, і вона одночасно схожа на Чумацький Шлях.

“Важко вивчати нашу власну галактику, оскільки ми перебуваємо в ній і можемо бачити її лише від краю. Вивчаючи такі галактики, як IC 342, ми можемо багато дізнатися про такі галактики, як наша”, – заявив учений консорціуму Euclid Леслі Хант із Національного інституту астрофізики (Італія).

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.