Телескоп Hubble сфотографував магелланову спіральну галактику

Джерело: обсерваторія ESA

Космічний телескоп Hubble показав магелланову спіральну галактику LEDA 42160, яка знаходиться в сузір’ї Діви. Цей об’єкт зафіксовано на відстані приблизно 52 мільйонів світлових років від Землі.

Фото: ESA

Магелланова спіральна галактика, яка, зазвичай, є карликовою, є лише однією з численних галактик, що проникають через відносно щільний газ у великій галактичній групі Дів.

Тиск міжгалактичного газу, відомий як амортизаційний, має значний вплив на процеси формування зірок у галактиці LEDA 42160, який зараз вивчається за допомогою космічного телескопа Hubble.

LEDA 42160 відрізняється тим, що має лише один спіральний “рукав”.

Магелланові спіральні галактики становлять цікавий приклад того, що класифікація галактик виявляється складнішою, ніж просто “спіральні”, “еліптичні” або “нерегулярні”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства.