«Тепер, коли минув рік, пам’ять про подвиг затерлася, з родинами не церемоняться», – Даниленко про поховання героїв «Азовсталі»
Повідомляє Тетяна Даниленко в Facebook
Українська тележурналістка Тетяна Даниленко розповіла, що вже понад рік рідні не можуть поховати героїв, які боронили Маріуполь.
“Батьки й дружини більше року не можуть поховати своїх синів, чоловіків. Тіла в морзі. У когось – прах у крематорії, який вже не може зберігатися безкоштовно”, – зазначено в повідомленні.
Тетяна вказала, що рік тому родинам обіцяли, що для загиблих на “Азовсталі” створять меморіальний комплекс. Патронатна служба полку “Азов” виступила з ініціативою поховати захисників на пагорбі, де зараз розташоване Співоче поле.
В процесі дискусій з урядом та КМДА з’являлися різні інші варіанти – Лиса гора, розширення Берковецького кладовища, зрештою, Верховна Рада проголосувала за створення військового кладовища у Биківні – поруч із полеглими жертвами радянських репресій. Биківня стала компромісом між усіма.
“Із вчорашньої зустрічі з Лапутіною сім’ї (захисників – ред.) “Азовсталі” дізналися, що все перегралося. Мінвет виступає за те, щоб захисників Маріуполя поховали в селі Гатне Фастівського району Київської області. Чому і на яких підставах? Міністр не уточнила”, – вказала Даниленко.
У дописі зазначено, що заяви міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної звучали так: “Та ви просто хочете похайпувати”, “Син моєї доньки похований у селі і нічого страшного”.
Даниленко нагадала, яким важливим був подвиг героїв Маріуполя для України.
“Маріуполь дав час українській армії підготуватися до переможних битв – протягом весни-2022 росіяни гатили по місту з усього найпотужнішого, що мали. Бої за місто – один із найстрашніших епізодів в історії війн в принципі. Ніхто з античних часів і по сьогодні не воював у повній облозі 86 днів”.
У дописі Даниленко також написала, що Юлія Лапутіна дорікає та “відкрито знущається” з родин загиблих захисників.
“Тепер, коли минув рік, пам’ять про подвиг затерлася, з родинами не церемоняться. Профільна чиновниця дорікає сім’ям героїв, що вони просто не хочуть забрати тіла, поховати в своїх селах і не турбувати цілого міністра… Складно передати словами моральний стан родин, з яких настільки цинічно й відкрито знущаються”.
- Вперше після полону: Денис «Редіс» Прокопенко зустрівся з особовим складом «Азову».
- Сполучені Штати не знають мотивів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана щодо рішення повернути до України командирів Маріупольського гарнізону, а саме командирів “Азова” та 36-ї окремої бригади морської піхоти.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.