Tesla виграла суд щодо смертельної аварії в США за участю автопілота

Джерело: Euronews

Автомобільна компанія Tesla здобула перемогу в судовому процесі, який вирішував, чи призвела система автопілота до смертельної аварії у 2019 році.

Ця справа в Каліфорнії була пов’язана з ДТП, під час якої Tesla Model 3 повернула праворуч на шосе поблизу Лос-Анджелеса, врізалася в дерево і загорілася. Від отриманих травм водій помер.

За словами тих, хто вижив – двох родичів водія – автопілот змусив машину вилетіти з дороги і не дозволив водієві відновити керування.

Після місяця розслідувань і чотирьох днів обговорень дев’ять із дванадцяти членів присяжних вирішили, що в системі автопілота не було виробничого дефекту.

Компанія Tesla вже кілька років пропонує цю систему на всіх своїх нових автомобілях, яка дозволяє водіям адаптувати швидкість транспортного засобу до дорожнього руху та залишатися на смузі руху.

Вони також пропонують розширені опції, такі як “Покращений автопілот”, який дозволяє змінювати смугу руху та допомагає паркуватися, і “Повне самостійне керування”, що включає уповільнення автомобіля, коли він наближається до знаків зупинки та світлофора.

“Увімкнені функції автопілота, розширеного автопілота та повного автономного водіння вимагають активного контролю водія та не роблять автомобіль автономним”, – уточнює автовиробник на своєму вебсайті.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.