Tesla виграла суд щодо смертельної аварії в США за участю автопілота

Джерело: Euronews

Автомобільна компанія Tesla здобула перемогу в судовому процесі, який вирішував, чи призвела система автопілота до смертельної аварії у 2019 році.

Ця справа в Каліфорнії була пов’язана з ДТП, під час якої Tesla Model 3 повернула праворуч на шосе поблизу Лос-Анджелеса, врізалася в дерево і загорілася. Від отриманих травм водій помер.

За словами тих, хто вижив – двох родичів водія – автопілот змусив машину вилетіти з дороги і не дозволив водієві відновити керування.

Після місяця розслідувань і чотирьох днів обговорень дев’ять із дванадцяти членів присяжних вирішили, що в системі автопілота не було виробничого дефекту.

Компанія Tesla вже кілька років пропонує цю систему на всіх своїх нових автомобілях, яка дозволяє водіям адаптувати швидкість транспортного засобу до дорожнього руху та залишатися на смузі руху.

Вони також пропонують розширені опції, такі як “Покращений автопілот”, який дозволяє змінювати смугу руху та допомагає паркуватися, і “Повне самостійне керування”, що включає уповільнення автомобіля, коли він наближається до знаків зупинки та світлофора.

“Увімкнені функції автопілота, розширеного автопілота та повного автономного водіння вимагають активного контролю водія та не роблять автомобіль автономним”, – уточнює автовиробник на своєму вебсайті.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.