Торік Вища рада правосуддя звільнила 325 суддів

Зображення: Вища рада правосуддя

Джерело: Вища рада правосуддя

Протягом 2023 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення щодо звільнення 325 суддів.

Відтак, за загальними обставинами звільнено 318 суддів. Зокрема, 293 суддів звільнено у зв’язку з поданням заяв про відставку, з яких: 139 суддів місцевих судів; 122 судді апеляційних судів; 23 судді Верховного Суду; 4 судді Верховного Суду України; один суддя Вищого адміністративного суду України; один суддя Вищого господарського суду України; троє суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Крім того, 24 судді звільнено у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням, з яких 23 судді місцевих судів та один суддя Верховного Суду.

Одного суддю звільнено у зв’язку із неспроможністю виконувати повноваження за станом здоров’я.

За особливими обставинами Вищою радою правосуддя звільнено 7 суддів, з яких 6 суддів звільнено за вчинення істотного дисциплінарного проступку та одного суддю звільнено на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV “Перехідні положення” Конституції України відповідно до подань з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

 

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.

Президент США Джо Байден до кінця виборів 2024 року зосередиться на питаннях України та Близького Сходу. Рішення обумовлене необхідністю зміцнити зовнішньополітичні досягнення його адміністрації.

Сьогодні, 23 липня, російські війська атакували дроном-камікадзе Марганець Нікопольського району Дніпропетровської області, внаслідок чого поранено дітей.

Співак та соліст групи “Корупція” Міша Крупін оголосив, що добровольцем йде захищати Україну на фронті.