Торік Вища рада правосуддя звільнила 325 суддів

Зображення: Вища рада правосуддя

Джерело: Вища рада правосуддя

Протягом 2023 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення щодо звільнення 325 суддів.

Відтак, за загальними обставинами звільнено 318 суддів. Зокрема, 293 суддів звільнено у зв’язку з поданням заяв про відставку, з яких: 139 суддів місцевих судів; 122 судді апеляційних судів; 23 судді Верховного Суду; 4 судді Верховного Суду України; один суддя Вищого адміністративного суду України; один суддя Вищого господарського суду України; троє суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Крім того, 24 судді звільнено у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням, з яких 23 судді місцевих судів та один суддя Верховного Суду.

Одного суддю звільнено у зв’язку із неспроможністю виконувати повноваження за станом здоров’я.

За особливими обставинами Вищою радою правосуддя звільнено 7 суддів, з яких 6 суддів звільнено за вчинення істотного дисциплінарного проступку та одного суддю звільнено на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV “Перехідні положення” Конституції України відповідно до подань з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

 

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.