Трагедія по-британськи: кота Ларі можуть вигнати з резиденції прем’єр-міністра

Джерело: MailOnline

Улюбленець британців – кіт Ларі може покинути свій дім. В резиденції прем’єра на Даунінг-стріт побоюються через можливу ворожнечу між головним мишоловом Ларрі та кішкою Джо-Джо новообраного прем’єра Кейра Стармера.

Відомий своєю вередливістю 17-річний Ларрі “працює” в Кабінеті міністрів з 2011 року. Кіт пробув у резиденції протягом каденцій шести прем’єр-міністрів Великобританії.

Він здобув репутацію справжнього відлякувача конкурентів: у 2022 році він взявся за величезну лисицю і прогнав її геть. З іншими котами стосунки теж були напружені.

І тепер першою дипломатичною акцією Стармера на високому рівні може стати переконання Ларрі відкласти всі розбіжності, коли він вітатиме свою “колегу” в новому будинку, оскільки, за словами прем’єр-міністра, кішку Джо-Джо він не покине, бо її “шанують” його діти.

Британський котик Ларрі народився безпритульним у 2007 році та був “усиновлений” співробітниками Даунінг-стріт з притулку в 2011 році.

Це перший кіт, якому присвоєно офіційний титул “Головний мишолов”, а уряд описує його роль як “перевірку системи безпеки та тестування антикварних меблів на якість сну”, а також “роздуми над розв’язанням проблеми заселення будинку мишами”.

Стармер неодноразово говорив про свою любов до власної киці.

Він розповів BBC Derby: “У нас є кішка, на ім’я Джо-Джо, яку шанують діти. Її ми взяли з притулку для тварин. У нашому домі до Джо-Джо ставляться з набагато більшою повагою, ніж до мене. Коли я переступаю поріг, я повинен відкинути багаж лідера лейбористської партії, я – тато, і діти мають право висміювати мене, сміятися з мене тощо. Але ДжоДжо, з іншого боку, якщо ДжоДжо хоче їсти, або сидіти на дивані, або сидіти на ліжку дитини, вона має право на гордість”.

  • У штаті Вермонт, США, кіт Макс здобув почесний ступінь доктора “літерації” за те, що він протягом чотирьох років відвідує університетський кампус.
  • На сторінці харківського кота Степана розвінчали міфи про зникнення відомого улюбленця й повідомили, що він завітав у гості до реперки alyona alyona.

 

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.