Трамп хоче «перемоги в Україні», а Путін «не його друг» – Гончаренко

Джерело: Олексій Гончаренко для Sky News

Народний депутат Олексій Гончаренко в інтерв’ю програмі Sky News The World розповів, що вірить, що новообраний президент США прагнутиме до “перемоги України”.

На його думку, Трамп “не хоче мати власний Афганістан, як у Байдена на початку свого терміну”.

“Україна – це справа [Трампа]. Поразка в Україні буде його катастрофою, а перемога в Україні буде його перемогою. Я впевнений, що він хоче бути переможцем, а не переможеним, і тому це додає мені певної впевненості”, – сказав він.

Гончаренко зазначив, що будь-яка мирна угода в Україні має бути довгостроковою та “ґрунтуватися на міжнародному порядку”.

Відповідаючи на питання про стосунки між Трампом і Путіним, депутат сказав: “Я не вважаю Путіна його другом, я взагалі в це не вірю”.

“Дональд Трамп слідуватиме найкращим інтересам Сполучених Штатів Америки, і найкращим інтересом… є зупинити Росію”, – додав він.

  • Речник глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков спростував інформацію Washington Post про те, що глава Кремля та новообраний президент США провели телефонну розмову.

Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги. 

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 грудня.Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Времівському та Куп’янському напрямках.

Підпорядковані безпосередньо главі РФ літаки та державні ресурси використовувалися для насильницького переміщення українських дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, де їх передавали російським сім’ям, мовиться у дослідженні Школи громадського здоров’я Єльського університету, проведеному за підтримки Держдепартаменту США.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.