Трамп спотворює дані щодо злочинів мігрантів для атаки на Камалу Гарріс
Джерело: CNN
Колишній президент США, а нині кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп неправдиво звинуватив віцепрезидентку Камалу Гарріс у тому, що тисячі злочинців проникли до США за її керівництва. Натомість статистичні дані свідчать, що ці особи потрапили до країни протягом десятиліть і багато з них уже під вартою.
Трамп неправдиво використовує статистичні дані щодо імміграції та злочинності для нападів на віцепрезидентку Камалу Гарріс.
Він заявив, що дані стосуються злочинців, котрі прибули до США під час адміністрації Байдена-Гарріс, і що ці злочинці зараз “вільно пересуваються” країною. Проте це твердження не відповідає дійсності, оскільки інформація охоплює насправді кілька десятиліть і включають осіб, котрі прибули під час різних адміністрацій, включаючи саму адміністрацію Трампа.
У своїх постах у соціальних мережах Трамп заявив, що “13 000 засуджених за вбивство” увійшли до США за часів Гарріс. Він також стверджував, що ці люди “вільно пересуваються країною і можуть вбивати знову”. Ці твердження були розкритиковані як безпідставні.
Фахівці з імміграційної політики та представники Міністерства внутрішньої безпеки США спростували ці заяви. За словами Джона Сендвега, колишнього виконуючого обов’язки директора ICE, злочинці, про яких говорив Трамп, “прибули в США протягом багатьох десятиліть”, і багато з них могли перебувати у списках вже більш як 20 років. Окрім цього, деякі злочинці перебувають у тюрмах або під юрисдикцією державних і місцевих органів правопорядку, хоча й не перебувають у безпосередньому імміграційному ув’язненні.
Зокрема у листі, опублікованому Імміграційною та митною службою (ICE), мовиться про те, що станом на липень 2024 року було зареєстровано понад 425 000 засуджених злочинців, включаючи 13 099 осіб із вироками за вбивство.
Підстави для звільнення засуджених після завершення тюремного покарання закріплені у рішенні Верховного суду США 2001 року. Якщо країна походження злочинця не приймає його назад, США не мають права утримувати його в імміграційному ув’язненні. Тому такі особи залишаються під наглядом ICE або перебувають у в’язницях до тих пір, поки ситуація з депортацією не зміниться.
Попри спроби Трампа звинуватити Гарріс, статистика свідчить, що кількість злочинців у базі даних лише незначно зросла під час адміністрації Байдена-Гарріс у порівнянні з часами президентства Трампа. Окрім цього, багато злочинців, зазначених у списку, перебувають у в’язницях, що спростовує твердження Трампа про їх “вільне пересування”.
Критики можуть обґрунтовано акцентували на зростанні кількості мігрантів під час адміністрації Байдена. Однак сам Трамп, як і всі попередні президенти, постали перед тими самими проблемами з депортацією внаслідок небажання деяких країн приймати своїх громадян назад.
Зауважимо, нещодавно Трамп розкритикував віцепрезидентку Камалу Гарріс, назвавши її “розумово відсталою”. Водночас президента США Джо Байдена він сказав, що висловлює сумніви щодо його розумової спроможності.
Зокрема нещодавній виступ Трампа ознаменував чергову ескалацію особистих нападів Трампа на Гарріс. Колишній президент неодноразово ставив під сумнів її расову приналежність, посилюючи непідтверджені чутки, а також публічно висміював її ім’я, що деякі спостерігачі розцінили як принизливий расистський жест. Ще він неодноразово ставив під сумнів расову приналежність Гарріс, неправдиво стверджуючи, що вона лише нещодавно почала представляти себе чорношкірою.
Прессекретарка кампанії Гарріс-Скотта Валца, Сарафіна Чітіка, швидко відреагувала на виступ Трампа, заявивши: “Дональд Трамп нарешті говорить правду виборцям: він не може запропонувати американському народу нічого “надихаючого”, лише темряву”.
Республіканська кампанія Трампа на цю мить активно зосереджена на штаті Вісконсин, де Трамп висловився проти Байдена і Гарріс. Цей штат є ключовим полем битви у майбутніх виборах.
У 2020 році Джо Байден переміг у Вісконсині з невеликою перевагою, випередивши Трампа на близько 20 тисяч голосів. У відповідь на це Трамп планує провести серію мітингів у цьому штаті, зокрема два заходи перед дебатами віцепрезидентів, на яких виступлять ключові республіканські фігури.
Під час свого виступу Трамп продовжив наголошувати на питаннях імміграції та безпеки кордонів, де він традиційно користується політичною підтримкою. Колишній президент знову повторив свої заяви про загрози, які нібито виникають від імміграції. Ще він підкреслив, що мігранти становлять небезпеку для культури та економіки країни.
- У понеділок кілька республіканців, включаючи сенатора Джей Ді Венса (кандидат на посаду віцепрезидента), поширили фальшиві заяви про те, що іммігранти з Гаїті нібито вбивають і їдять домашніх тварин.
- Кандидат у президенти США Дональд Трамп публікує у соцмережах фото, створені штучним інтелектом, тим самим поширюючи дезінформацію про вибори.
У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.
Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.
Лікарі КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” нагадали киянам про важливість регулярної вакцинації домашніх тварин від сказу, аби запобігти поширенню цього небезпечного захворювання.
Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.