Трамп в інтерв’ю Маску звинуватив Байдена у повномасштабному вторгненні РФ в Україну
Джерело: Дональд Трамп
Кандидат на пост президента США Дональд Трамп звинуватив чинного американського лідера Джо Байдена у повномасштабній російсько-українській війні.
В інтерв’ю Ілону Маску Трамп висловив думку, що президент РФ Володимир Путін розпочав широкомасштабне вторгнення в Україну через “політику Байдена”, який почав багато говорити про приєднання України до НАТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я сказав би Путіну ніколи не лізти в Україну», – Трамп
На думку Трампа, саме це спонукало Путіна до повномасштабної війни. Республіканець також вкотре наголосив, що якби у 2022 році президентом США був він, то вторгнення не було б.
“Байден почав говорити такі дурні речі. Наприклад, він сказав, що Україна може бути членом НАТО, але Росія ніколи б не погодилася на це. Війна мала нульові шанси початися, якби я був президентом”, – сказав він.
Щобільше, кандидат на посаду президента висловив думку, що Україна не має достатньо чоловіків, які можуть воювати, а тому відправляє на фронт “дуже молодих” або “дуже старих”.
Також Дональд Трамп запевнив, що у випадку перемоги на виборах у листопаді він почне діалог з Путіним. Політик пригадав, що під час своєї попередньої каденції він “ладнав з Путіним”, тому сподівається, що йому вдасть знову це зробити.
- Президент України Володимир Зеленський та кандидат у президенти США Дональд Трамп провели телефонну розмову. Обидва назвали її “хорошою” та повідомили, про що вдалось домовитись.
- Президент України Володимир Зеленський вважає, що якщо Дональд Трамп повернеться у Білий дім, то працювати з ним “буде важко”. Водночас Зеленський одразу ж додав, що “ми працьовиті”.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.