Трамп завчасно покинув саміт G7 у Канаді через Макрона і Зеленського – FT

Джерело: Financial Times

За повідомленням ЗМІ американський лідер Дональд Трамп достроково покинув саміт лідерів Великої сімки у Канаді через українського та французького президентів – Володимира Зеленського і Емманюеля Макрона.

Як відомо, Трамп покинув саміт ввечері 16 червня, пропустивши другий день заходу, коли мав зустрітись з Зеленським.

Сам президент США стверджував, що повинен покинути саміт, аби займатись питанням конфлікту між Ізраїлем та Іраном.

Водночас джерела видання повідомили, що частково рішення Трампа покинути саміт було пов’язано саме з Зеленським та Макроном.

Зазначається, що Трамп роздратований на Макрона через його візит до Гренландії та позицію проти того, щоб США взяли острів під контроль.

Щодо Зеленського, то, стверджують джерела, Трамп просто не був зацікавлений у зустрічі з ним.

Іран відкрив вогонь по вантажному судну, яке намагалося пройти через Ормузьку протоку. Про це Reuters повідомили двоє американських посадовців на умовах анонімності.

Ізраїль заявив, що не виведе війська з південного Лівану, доки “Хезболла” не буде роззброєна та демілітаризована. Таку позицію уряд озвучив на тлі переговорів із Ліваном у Вашингтоні за посередництва США.

Жінку, яка у квартирі в Костянтинівці майже 18 років зберігала муміфіковане тіло своєї померлої доньки, попередньо госпіталізували до Дніпропетровської психіатричної лікарні з посиленим режимом.

Країни Євросоюзу погодили візові обмеження для громадян Сомалі через недостатню співпрацю країни у поверненні своїх громадян, які незаконно перебувають у ЄС. Рішення стало частиною ширшого курсу блоку на посилення контролю над міграцією.

Франція та Італія мають застереження щодо пропозиції ЄС заборонити в’їзд до блоку колишнім російським військовим. Париж і Рим не виступають проти обмежень як таких, але побоюються, що нинішній варіант може відкрити шлях до ширшої заборони для громадян РФ.