«Тривають консультації»: Швеція може спорядити Україні винищувачі Gripen – Ігнат
Джерело: Юрій Ігнат в етері телемарафону
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив на ймовірності того, що Швеція може постачити Україні винищувачі Gripen. Наразі тривають відповідні консультації стосовно рішення.
Ігнат зазначив, що основним бойовим літаком буде F-16, одначе, також розглядається й Gripen, шведська сторона може передати Україні ту кількість, яка у неї є на сьогодні. Він додав, у разі позитивного рішення, Gripen буде “непоганим варіантом для нас”. Україна матиме перспективу отримати літаки, оскільки нині Швеція розглядає можливість розробки новішої версії винищувачів Gripen для своєї армії.
Під час першого візиту у Королівство Швеція командувач Повітряних сил залишив там фахівців, аби вони дослідили можливість надання Україні винищувачів і провели певні ознайомчі польоти.
Ігнат акцентував, що це були лише тестування літаків, а не тренування пілотів.
Нагадаємо, 14 вересня міністр оборони Швеції Пол Йонсон повідомив, що українські пілоти провели тестовий політ на винищувачах Gripen.
Зауважимо, Gripen міг би суттєво допомогти Україні контролювати свій повітряний простір. Винищувач вважається відносно дешевим і простим в обслуговуванні, і може працювати з коротших, вузьких злітно-посадкових смуг, включаючи імпровізовані на прямих ділянках шосе. Це зменшує ризик скупчення літаків на базі.
Раніше стало відомо, що шведський високотехнологічний винищувач Saab JAS 39 Gripen, розроблений під час холодної війни з СРСР, може вперше зіштовхнутися у гарячому конфлікті з Москвою.
Довідка. Saab JAS 39 Gripen — шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який розробила та виробляє компанія Saab. Роботи над літаком розпочали в 1979 році, а у 1988-у літак уперше злетів. 1 листопада 1997 року JAS 39 було офіційно прийнято на озброєння Шведських Військово-Повітряних Сил.
Загальні характеристики: екіпаж — 1 (версія E) / 2 (версія F) людини; розмах крил — 8,6 м; максимальна злітна вага — 16,5 т; корисне навантаження — до 7,2 т; двигун — 10 000 кгс на форсажі; має 10 точок підвіски; бойовий радіус — 1 500 км.
- На пресконференції з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном президент України Володимир Зеленський зазначив, що була деталізована домовленість щодо спільного виробництва бойових машин піхоти CV90 в Україні, локалізації виробництва та ремонтів.
- Міністерка оборони Чеської Республіки Яна Чернохова повідомила, що міністерство оборони представило проєкт нового мандата на навчання у країні українських військових на шведських винищувачах.
- За словами чотирьох офіційних осіб США наступного тижня українські пілоти почнуть навчання на винищувачі F-16 на базі ВПС США в Арізоні.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.
На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.
Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.
Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.
26-річний мешканець Львівщини намагався незаконно перетнути кордон із Молдовою, перевдягнувшись у жіноче вбрання. Проте, “ретельне маскування” не спрацювало — прикордонники викрили чоловіка за щетиною та чоловічими рисами обличчя. Тепер йому загрожує адмінвідповідальність.