Ціни на електроенергію у Німеччині стали від’ємними

Джерело: Bloomberg

7 квітня оптові ціни на електроенергію у Німеччині обвалилися до глибоко негативних значень. Причиною став “ідеальний шторм” на ринку: рекордне вироблення відновлюваних джерел енергії зіткнулося з аномально низьким попитом на свята.

За даними біржі Epex Spot, внутрішньоденні ціни на електроенергію впали до мінус 323,96 євро за мегават-годину. Аналогічна картина спостерігалася і у Франції, де ціни опустилися до мінус 230,31 євро за мегават-годину.

Екстремальна ситуація була спровокована одночасним сплеском генерації сонячних та вітряних електростанцій на тлі різкого зниження споживання, оскільки в період великодніх канікул промислова та комерційна активність завмерла.

Головна проблема полягає в тому, що надлишки виробленої в такі моменти електроенергії поки неможливо зберігати у промислових масштабах через обмежену ємність акумуляторних батарей.

За даними Інституту Фраунгофера, завдяки вітру вже на ранок понеділка екологічно чиста енергія покривала близько 80% потреби в електриці. Окрім того, хмарність на північному сході Німеччини розвіялася швидше, ніж очікувалося, що призвело до різкого стрибка вироблення сонячної енергії у другій половині дня.

Водночас зниження попиту через свята відіграло вирішальну роль. Пікове споживання становило 48 гігават, що приблизно на 16 гігават нижче показників звичайного робочого дня.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.

Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.

За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.