Ціни на нафту падають через надлишок пропозиції

Джерело: Reuters

Ціни на нафту знижуються через побоювання надлишку пропозиції на світовому ринку, уповільнення економіки та ослаблення попиту на енергоресурси на тлі торговельного конфлікту між Китаєм і США.

Ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на 52 центи, або 0,85%, до 60,77 долара за барель, тоді як ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate впали на 23 центи, або 0,4%, до 57,31 долара.

Структура ринку Brent перейшла у контанго — ситуацію, коли контракти з негайною поставкою торгуються нижче, ніж контракти з поставкою через шість місяців. При контанго трейдерам вигідніше зберігати нафту в сховищах і продавати пізніше за вищою ціною, коли очікується скорочення пропозиції.

Глибина контанго для Brent досягла мінус 40 центів, що є максимальним показником із кінця 2023 року.

Обидва бенчмарки втратили понад 2% за результатами минулого тижня, що стало третім тижневим падінням поспіль. Тиск на ринок посилився після прогнозу Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), яке оцінює, що профіцит на ринку у 2026 році може сягнути 4 млн барелів на добу.

Невизначеність щодо постачань російської нафти зберігається. Зокрема президент США Дональд Трамп повторно пригрозив запровадити надвисокі мита проти Індії, поки вона не припинить закупівлі російської нафти.

Водночас американські енергетичні компанії вперше за три тижні збільшили кількість діючих нафтових і газових бурових установок, повідомила компанія Baker Hughes.

Раніше повідомляли, що збільшення нафтовидобутку країнами ОПЕК+ та уповільнення світової економіки внаслідок розв’язаної Дональдом Трампом торгової війни змушують провідних аналітиків знижувати прогнози світових цін на нафту. Якщо їх оцінки підтвердяться, російська нафта впаде нижче за $50 за барель.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.