Туреччина хоче продовжити дію «зернової угоди» на два роки

Джерело: пресслужба Офісу президента України

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час спільної пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським заявив, що Туреччина веде роботу з продовження “Чорноморської зернової угоди” та докладає всіх зусиль, щоб збільшити термін її дії на два роки.

“Ми продовжуємо роботу щодо “зернового коридору”. Ми працюємо над його продовженням після 17 липня. Ми хочемо продовження щонайменше на три місяці. Ми чекаємо на це і будемо докладати зусиль, щоб збільшити термін дії угоди на 2 роки”, – пояснив Ердоган.

Також він зауважив, що всі зацікавлені сторони усвідомлюють глобальну відповідальність “Чорноморської ініціативи”.

Своєю чергою, Зеленський наголосив, що у роботі “зернового коридору” зацікавлений весь світ, адже від нього залежить життя інших людей на інших континентах, включаючи Африку та Азію.

“Це дуже важливо. І дуже важливо, щоб ми почали діяти з партнерами так, щоб життя “зернового коридору” не залежало від настрою, з яким прокинувся президент РФ”, – зазначив Зеленський, додавши, що нині саме Росія блокує Чорне море.

Нагадаємо, 13 червня президент країни-агресорки Володимир Путін заявив, що РФ розглядає можливість виходу з Чорноморської зернової угоди, оскільки підтримала  домовленість для забезпечення відносин з “дружніми” країнами.

  • 9 липня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Сторони зокрема обговорили “зерновий коридор”, поінформували дипломатичні джерела у МЗС Туреччини.
  • 7 липня президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у Стамбулі.
  • Міністр сільського господарства Угорщини у вівторок, 11 липня, вирушить до Туреччини для переговорів щодо продовження угоди експорту зерна.

На Чернігівщині російські окупанти атакували з дрона автомобіль старости прикордонної громади.

З початку епідемічного сезону 1,3 мільйони українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 — серед дітей віком до 17 років.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.