Twitter може зіткнутися з труднощами, показуючи, що Meta вкрала комерційні секрети

Джерело: Reuters

Заява Twitter про те, що Meta Platforms (META.O) викрала комерційні таємниці для створення свого нового сайту мікроблогів, може стати першим залпом у судовій битві між гігантами соціальних медіа, але експерти кажуть, що Twitter доведеться зняти високу суму перешкода, якщо він подасть до суду.

У листі, надісланому в середу, Twitter стверджував, що Meta використовувала свої комерційні секрети для розробки своєї нової платформи соціальних медіа Threads, і вимагав припинити використання інформації. У Twitter заявили, що Meta найняла десятки колишніх співробітників Twitter, багато з яких «неналежним чином зберігали» пристрої та документи компанії, і заявили, що Meta «навмисно» доручила їм працювати над Threads.

Невідомо, чи буде подано позов.

Представник Twitter не відразу відповів на запит про коментар. Прес-секретар Meta Енді Стоун заявив у дописі Threads у четвер, що ніхто з команди інженерів сайту не є колишнім співробітником Twitter.

Експерти з права кажуть, що хоча багато компаній звинувачують конкурентів, які найняли колишніх співробітників і мають подібний продукт, у викраденні комерційної таємниці, ці випадки важко довести.

Щоб перемогти, компанія повинна показати, що її конкурент отримав інформацію, яка була економічно цінною і яку компанія вжила «розумних зусиль», щоб зберегти в таємниці, сказав Полк Вагнер, професор права в Університеті Пенсільванії.

Але питання про те, що означає «розумні зусилля», може бути складним, сказав він.

«Суди досить чітко розуміють, що ви не можете просто розводити руками і говорити, що щось є комерційною таємницею. З іншого боку, ви не повинні закривати все настільки, щоб ніхто не міг використовувати інформацію», — сказав Вагнер.

Meta запустила Threads у середу, що може стати першою реальною загрозою для Twitter, який відштовхнув багатьох користувачів і рекламодавців після того, як минулого року мільярдер Ілон Маск купив сайт мікроблогів.

Threads дещо схожі на Twitter, як і численні інші сайти соціальних мереж, які з’явилися за останні кілька місяців.

Один з елементів, який розглядають суди, полягає в тому, чи дала компанія зрозуміти працівникам, що конкретна інформація, про яку йдеться, є комерційною таємницею.

Шерон Сандін, професор Школи права Мітчелла Хемлайна в Сент-Полі, штат Міннесота, сказала, що компанії програли справи про комерційну таємницю, коли вони стверджували, що співробітники були пов’язані широкими угодами, які позначали всю інформацію компанії як конфіденційну.

За її словами, суди заявили, що працівники не можуть дізнатися, що є конфіденційним, а що ні.

За словами експертів, компанії часто порушують справи щодо комерційної таємниці лише для того, щоб виявити, що їхні претензії не такі вагомі, як вони думали.

Сандін вказав на гучну судову суперечку між підрозділом Alphabet (GOOGL.O) Waymo, що займається безпілотними автомобілями, і компанією Uber Technologies (UBER.N), що займається спільними поїздками. За її словами, справа почалася зі звинувачень у тисячах викрадених документів і закінчилася суперечкою щодо невеликої жменьки.

Uber врегулював справу напередодні суду щодо власних акцій на 245 мільйонів доларів.

Хоча судові процеси рідко відбуваються у справах, пов’язаних із комерційною таємницею, угоди є звичайним явищем, сказав Вагнер.

«Стимули до угоди в таких справах особливо сильні, оскільки ніхто не хоче, щоб секрети обговорювалися більше, ніж це необхідно», — сказав він.

Репортаж Джоді Годоя в Нью-Йорку; Монтаж Ноелін Волдер і Метью Льюїса

6 грудня в Україні – День Збройних сил України.

Триває шістсот п’ятдесята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Авдіївському напрямку українські військові відбили 23 атаки противника в районах східніше Новобахмутівки, Степового, північно-східніше Бердичі, Авдіївки, Сєверного, Первомайського Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, безуспішно намагався прорвати оборону військ ЗСУ.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з міністеркою закордонних справ Нідерландів Ганке Брейнс Слот, яка перебуває з візитом у нашій країні.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

5 грудня президент України Володимир Зеленський виступить зі зверненням до сенаторів США. Звернення відбудеться напередодні голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.