Тиждень з вітром і помірним теплом: спека прийде ненадовго
Джерело: Укргідрометцентр, синоптикиня Наталка Діденко
Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.
Таке собі погодне перетягування каната забезпечить жвавий північно-західний вітер. Найбільше його відчують жителі північного сходу – особливо вдень 1 липня. Загалом же тиждень буде помірно теплим, із підвищенням температури вдень ближче до середи, 3 липня.
Синоптикиня Наталка Діденко заспокоює всіх, хто вже встиг перелякатись новин про “аномальну” спеку – мовляв, страшилки ті родом із Європи, де зараз дійсно пече. В Україні ж спека побуде коротко – лише 3, 4 та 5 липня. У ці дні температура вдень підніметься до +28+32°, на півдні, південному заході та місцями в центрі – до +32+35°.
Далі температура 30+ закріпиться тільки на півдні, на решті території повернеться стриманіше тепло – в межах +24+28°. Так що український помірно-континентальний клімат поки “тримає оборону”.
- У місті Ель-Гранадо в Іспанії зафіксували температуру +46°C – такої спеки у країні в червні не було від початку метеорологічних спостережень.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.
Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.