У 12 медзакладах України лікуватимуть безпліддя державним коштом

Джерело: МОЗ України

12 медичних закладів України лікуватимуть безпліддя за державні кошти.

У МОЗ наголосили, що лікування безпліддя – це один з пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій (ПМГ), на який у 2024 році виділили понад 1,87 млрд гривень. На ці кошти планують провести 30 тисяч циклів лікування безпліддя.

“З урахуванням того, що середні показники успіху становлять близько 30%, можна очікувати на народження 10 тисяч нових українців” , – зауважили у відомстві.

У Міністерстві також нагадали, що народжуваність в Україні падає щороку і ще більше ситуація погіршилась з початком повномасштабної війни.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що лікувати безпліддя будуть за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Відповідний пакет послуг включений до Програми медичних гарантій, а отже, їх можна отримати безоплатно у медичних закладах, що мають контракт з Нацслужбою здоров’я.

“За один цикл штучного запліднення держава платитиме понад 60 тисяч гривень. Такий тариф – абсолютно ринковий та дозволяє залучати і державні, і приватні медичні заклади.

На цей час законтрактовано 12 медзакладів. Попри війну ми працюємо над тим, щоб сучасні якісні медичні послуги ставали доступніші для українських пацієнтів”, – зауважив міністр.

Медзаклади, де безплатно лікуватимуть безпліддя:

  • Київська область та м. Київ: ТОВ “НАДІЯ”, ТОВ “ГАРМОНІЯ КРАСИ”, ТОВ “Медичний центр “ДОБРОБУТ-ПОЛІКЛІНІКА””, ТОВ “МІРУМ”, ТОВ “Родинне джерело” та ТОВ “НЕОМЕД 2007”.
  • Дніпропетровська область: ТОВ “ЕКОДНІПРО” та ТОВ “СКАЙ-ВІННЕР”.
  • Львівська область: ТОВ “Клініка професора С. Хміля”.
  • Одеська область: ТОВ “Клініка репродуктивної медицини “НАДІЯ ОДЕСА””.
  • Чернівецька область: колективний заклад охорони здоров’я “Медичний центр лікування безпліддя”.
  • Рівненська область: комунальний медзаклад “Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. Віктора Поліщука” Рівненської обласної ради.

Безплатне лікування безпліддя надається за умови встановлення діагнозу “Жіноче безпліддя” або “Чоловіче безпліддя”. Вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше ніж 40 років.

Спершу жінка має звернутися до акушера-гінеколога в спеціалізованому закладі, який має договір із НСЗУ на пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Направлення для цього не потрібне.

Лікар акушер-гінеколог проведе обстеження, визначить показання до проведення ЕКО, а за необхідності скерує на консультацію до суміжних спеціалістів (терапевт, кардіолог, невропатолог, ендокринолог та ін.).

На цьому етапі може знадобитися стаціонарне лікування або дообстеження. У такому випадку пацієнтку можуть направити до медзакладу, де надають безоплатні послуги.

Після дообстеження лікар акушер-гінеколог скеровує пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму або у спеціалізованому багатопрофільному закладі, або у перинатальному центрі, або у закладі, який надає послугу ДРТ. Консиліум лікарів приймає рішення про наявність підстав для отримання послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.

Місце отримання послуги пацієнтка має право обрати самостійно із переліку закладів, які уклали договір із НСЗУ про медичне обслуговування за відповідним пакетом медичних послуг.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.