У 2023 році авіація НАТО понад 300 разів перехоплювала російські військові літаки

Джерело: пресслужба НАТО

У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.

НАТО реалізує постійні місії з повітряного патрулювання, коли є ознаки того, що російські військові літаки непередбачувано наближаються до повітряного простору союзників.

Винищувачі НАТО несуть цілодобове чергування, готові піднятися на випадок підозрілих або неоголошених польотів поблизу повітряного простору наших союзників, — мовиться у повідомленні.

У НАТО додають, що російські літаки давно не передають транспондерний код, що вказує на їхнє місцезнаходження і висоту, не подають план польоту, й також не виходять на зв’язок з авіадиспетчерами.

У повідомленні додають, що переважна більшість зіткнень між літаками НАТО і російськими літаками були безпечними і професійними. Порушення російськими військовими літаками повітряного простору НАТО залишались рідкісними й нетривалими.

Після початку повномасштабної війни Росії проти України, НАТО суттєво посилив свою протиповітряну оборону на своєму східному фланзі, включно з більшою кількістю винищувачів, розвідувальних польотів і наземної протиповітряної оборони. Після неодноразових ударів РФ по українській інфраструктурі поблизу території НАТО союзники направили додаткові винищувачі в Румунію. У жовтні, після пошкодження підводних трубопроводів у Балтійському морі, Альянс направив додатковий потенціал у регіон. У 2023 році НАТО також провів найбільші в історії повітряні навчання, у яких понад 250 літаків тренувалися для колективної оборони Альянсу під час Air Defender 23.

  • 9 вересня розпочалися масштабні навчання НАТО “Північний берег” із захисту Балтійського моря.
  • У 2024 році НАТО планує залучити на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.
  • У НАТО заявили, що “моніторять ситуацію” в Польщі після того, як російська ракета, ймовірно, ненадовго увійшла в її повітряний простір.
  • Протягом листопада-грудня 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних силах України запроваджено ще сім стандартів НАТО.

У НЕК Укренерго повідомили, що 23 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.