У 2024 році російсько-українська війна буде відрізнятися технологічно — Залужний
Джерело: Валерій Залужний в етері телемарафону
Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний вважає, що 2024 рік буде відрізнятися від попереднього з огляду на зміну технологій ведення війни.
“2024 рік не просто буде відрізнятись, він має відрізнятись, бо інакше нас чекає те, про що я писав у статті. Відповідно ми ці проблеми знайшли, і знайшли уже десь 90% рішень цих питань, які потрібно буде обов’язково вирішити, щоб у наступному році діяти більш ефективно і найголовніше – зберегти людей”, – сказав він.
За його словами, для того, аби рік відрізнявся, “усе роблять”.
“Над цим працюємо. З нами абсолютно погодилися наші партнери, які також цікавилися цим питанням. Тож можу вас запевнити, що наступний рік буде відрізнятися… Ми принаймні для цього усе робимо”, – додав він.
Залужний зазначив, що росіяни не відстають від ЗСУ. Останніми днями триває досить потужне протистояння з використанням різних технологій.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував законопроєкт про мобілізацію, у якому, зокрема, пропонується мобілізація осіб з III групою інвалідності.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував плани щодо додаткової мобілізації 450 – 500 тисяч осіб.
- Збройні сили України потребують ресурсів у вигляді людських кадрів, боєприпасів та озброєння для продовження воєнних операцій, наголосив головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний.
- У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” (реєстр. № 10378).
- Увечері 25 грудня в українському парламенті було зареєстровано проєкт закону № 10378 про мобілізацію. У документі, зокрема, прописано, що загрожує призовнику за неявку до ТЦК.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.