У Балтиці пошкоджено підводний кабель між Латвією та Швецією
Джерело: LSM
Між Латвією та Швецією виявили пошкоджений підводний кабель, що спричинило перебої на ділянці Вентспілс-Готланд. Латвійський державний радіотелевізійний центр (LVRTC) заявив про ймовірне зовнішнє втручання. За фактом інциденту порушено кримінальну справу.
Оператор попередив абонентів про можливі затримки у передачі даних. Трафік клієнтів LVRTC оперативно перенаправлено іншими кабелями.
Латвійська влада поінформована про інцидент, за фактом пошкодження кабелю порушено кримінальну справу.
Військово-морські сили Латвії отримали інформацію про пошкодження оптичного кабелю Вентспілс-Готланд, виявлені у виключній економічній зоні Швеції і негайно направили патрульний корабель.
ВМС зв’язалися з союзниками по НАТО щодо інциденту. Морський оперативний центр провів аналіз руху суден у районі прориву кабелю.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон поінформував, що країна допоможе Латвії у розслідуванні чергового пошкодження підводного кабелю у Балтійському морі. Він перебуває в тісному контакті зі своєю латвійською колегою Евікою Сілінеєю
Раніше, 25 грудня 2024 року, сталося аварійне відключення підводного електричного кабелю EstLink 2, який з’єднує Фінляндію з Естонією. Підозрюваним стало судно, яке перевозило російську нафту – танкер Eagle S, що ходить під прапором о. Кука.
Фінські прикордонники виявили на борту пошкоджений якірний ланцюг, після чого судно перенаправили до порту Килпілахті в місті Порвоо для розслідування.
Фінські служби оглянули місце обриву електричного кабелю і виявили слід від волочення якоря.
Екіпаж, який складається з громадян Грузії та Індії, наразі допитують.
За даними Lloyd’s List, танкер Eagle S є частиною “тіньового флоту” Кремля, який використовують для обходу санкцій щодо російської нафти. Також зазначається, що на судні знайшли шпигунське обладнання для прослуховування та спостереження за військовою діяльністю НАТО.
Згідно з даними сервісу Marine Traffic, танкер вийшов із порту Усть-Луга в Ленінградській області РФ до Єгипту та різко сповільнився, проходячи над акваторією EstLink 2. Після цього кабель вийшов з ладу.
EstLink 2 потужністю 658 МВт є найбільшою лінією електропередачі між Фінляндією та Естонією. За оцінками фінського оператора Fingrid, її ремонт може зайняти більше пів року.
Також 25 грудня пошкоджено три кабелі зв’язку між Естонією та Фінляндією. Два з них належать компанії Elisa, третій – CITIC Telecom.
Внаслідок інциденту Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю.
Та разом з тим, розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.
- Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
- На території Європи зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
У Білому домі заявили, що Колумбія погодилася на “необмежений прийом” нелегальних мігрантів, яких депортують зі США. У зв’язку з цим, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп не вводитиме нові мита й санкції.
Модельєр Крістіан Лубутен та шанувальники Тейлор Свіфт допомогли зібрати гроші на лікування сестри фанату співачки, який хотів продати її відламаний каблук.
Голова Міністерства природних ресурсів і екології РФ Олександр Козлов заявив, що пляжі Чорноморського узбережжя стануть придатними для безпечного відпочинку людей лише через рік. Причиною стало забруднення продуктами нафти.
Американський співак Кріс Браун подав позов на 500 млн доларів проти компанії Warner Bros. через звинувачення у сексуальному насильстві в їхньому документальному фільмі.
Американський мільярдер Ілон Маск запропонував перейменувати протоку Ла-Манш, що роз’єднує Францію та Велику Британію.