У Бельгії скасували показ російської пропагандистської стрічки «Росіяни на війні»
Джерело: МЗС
Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.

Джерело: МЗС
Фільм Анастасії Трофімової представляє російських солдатів у війні проти України як “жертв обставин”, замовчуючи їхню відповідальність за воєнні злочини – вбивства, тортури, зґвалтування, мародерство та примусову депортацію українських дітей. Демонстрація таких фільмів – це частина російської інформаційної війни, спрямованої на виправдання своєї агресії проти України.
Раніше українське посольство звернулося до федерального уряду та уряду регіону Фландрія, місцевої влади Льовена, керівництва фестивалю DOCVILLE та Льовенського Католицького університету із закликом скасувати показ цього фільму.
У результаті керівник фестивалю DOCVILLE та ректор Льовенського Католицького університету повідомили про скасування показу.
Російській пропаганді немає місця на культурних платформах. Культурна сцена не має використовуватися для поширення брехні про війну та виправдання агресора, — додали у повідомленні.
Зауважимо, у Нідерландах планують показати пропагандистський фільм “Росіяни на війні” режисерки Анастасії Трофімової. Посольство України в Нідерландах заявило, що “глибоко стурбоване” планами на показ стрічки у кількох місцях у Гаазі, у тому числі у Лейденському університетському коледжі.
Тоді посольство нагадало, що фільм є елементом спеціальної інформаційно-психологічної операції, а режисерка Анастасія Трофімова порушила українське законодавство, незаконно перетнувши державний кордон України для знімання фільму — проти неї в Україні відкрили кримінальне провадження.
Виходячи з цієї інформації, посольство розцінюватиме будь-яку підтримку показу цього фільму як сприяння інформаційним зусиллям Російської Федерації проти України. Очікуємо, що покази пропагандистського документального фільму “Росіяни на війні” будуть скасовані, – наголосили у повідомленні.
- Після тиску української громади та дипломатів канадська організація TV Ontario (TVO), яка фінансувала російський пропагандистський фільм “Росіяни на війні”, повідомила, що припинила підтримку і показ фільму.
- На фронті під атакою опинились працівники російських пропагандистських ЗМІ: троє загинуло, один зазнав поранень.
- СБУ заочно повідомила про підозру Борису Корчевнікову – російському пропагандисту та колишньому актору, відомому за серіалом “Кадети”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.