У Бельгії скасували показ російської пропагандистської стрічки «Росіяни на війні»
Джерело: МЗС
Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.

Джерело: МЗС
Фільм Анастасії Трофімової представляє російських солдатів у війні проти України як “жертв обставин”, замовчуючи їхню відповідальність за воєнні злочини – вбивства, тортури, зґвалтування, мародерство та примусову депортацію українських дітей. Демонстрація таких фільмів – це частина російської інформаційної війни, спрямованої на виправдання своєї агресії проти України.
Раніше українське посольство звернулося до федерального уряду та уряду регіону Фландрія, місцевої влади Льовена, керівництва фестивалю DOCVILLE та Льовенського Католицького університету із закликом скасувати показ цього фільму.
У результаті керівник фестивалю DOCVILLE та ректор Льовенського Католицького університету повідомили про скасування показу.
Російській пропаганді немає місця на культурних платформах. Культурна сцена не має використовуватися для поширення брехні про війну та виправдання агресора, — додали у повідомленні.
Зауважимо, у Нідерландах планують показати пропагандистський фільм “Росіяни на війні” режисерки Анастасії Трофімової. Посольство України в Нідерландах заявило, що “глибоко стурбоване” планами на показ стрічки у кількох місцях у Гаазі, у тому числі у Лейденському університетському коледжі.
Тоді посольство нагадало, що фільм є елементом спеціальної інформаційно-психологічної операції, а режисерка Анастасія Трофімова порушила українське законодавство, незаконно перетнувши державний кордон України для знімання фільму — проти неї в Україні відкрили кримінальне провадження.
Виходячи з цієї інформації, посольство розцінюватиме будь-яку підтримку показу цього фільму як сприяння інформаційним зусиллям Російської Федерації проти України. Очікуємо, що покази пропагандистського документального фільму “Росіяни на війні” будуть скасовані, – наголосили у повідомленні.
- Після тиску української громади та дипломатів канадська організація TV Ontario (TVO), яка фінансувала російський пропагандистський фільм “Росіяни на війні”, повідомила, що припинила підтримку і показ фільму.
- На фронті під атакою опинились працівники російських пропагандистських ЗМІ: троє загинуло, один зазнав поранень.
- СБУ заочно повідомила про підозру Борису Корчевнікову – російському пропагандисту та колишньому актору, відомому за серіалом “Кадети”.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.