У Білорусі будують новий табір для «вагнерівців» – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
На території Білорусі, поблизу кордону з Україною, будують нове наметове містечко для розміщення близько тисячі найманців ПВК “Вагнер”.
“За інформацією підпілля, на кордоні з Україною, в населеному пункті Зябровка у Республіці Білорусь, будується новий табір для найманців ПВК “Вагнер.” Надалі планується їх застосування для імітації підривної діяльності на кордоні з Чернігівською областю”, – розповіли у ЦНС.
Водночас зберігається висока ймовірність застосування “вагнерівців” для імітації діяльності у межах підтримки інформаційної операції РФ та РБ щодо тиску на країни Європи.
За даними ЦНС, мета такої кампанії – змусити країни Європи зменшити підтримку України.
“На первинному етапі в межах такої інформаційної операції відбувається імітація розгортання таборів ПВК “Вагнер” та вкиду в інформаційне поле наративів, що найманці готові йти на країни ЄС”, – зазначили у ЦНС.
- За даними Центру національного спротиву, у Білорусі відбулась сутичка між білоруськими прикордонниками та найманцями ПВК “Вагнер”.
- У розвідувальному управлінні міністерства оборони США (DIA) заявили, що “не має підстав сумніватися” у заяві президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія перемістила першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі.
- Немає жодних ознак того, що найманці ПВК “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.