У Білорусі дозволили військовим використовувати вогнепальну зброю проти цивільних

Джерело: Радіо Свобода

У Білорусі внесли зміни до статутів Збройних Сил країни, які дозволяють військовим використовувати “вогнепальну зброю, спеціальні засоби, бойову та спеціальну техніку під час виконання їхніх обов’язків”. Рішення погодив самопроголошений президент Білорусі, Олександр Лукашенко.

Згідно з цим документом, використання зброї проти громадян може мати місце навіть у випадку, коли вони вчинили адміністративні порушення.

У внесених змінах Лукашенко також визначив, що військовослужбовець “не несе відповідальності за будь-яку шкоду”, заподіяну стріляниною, якщо вона була “здійснена відповідно до загальновійськових статутів”.

Ще раніше Лукашенко підписав поправки до закону “Про органи державної безпеки”, що дозволяють спецслужбам застосовувати зброю проти жінок, дітей та людей з інвалідністю у “випадках, коли вони демонструють збройний опір, вчиняють збройний чи груповий напад або вчиняють інші дії, які загрожують життю або здоров’ю людей”.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

За даними ЗМІ вже у квітні в Україні відкриються магазини іспанського бренду Zara, які не працювали від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.