У Білорусі заявили про допуск дзюдоїстів до турнірів під їх прапором. Україна оскаржуватиме
Джерело: НОК Білорусі, ФДУ
Національний олімпійський комітет Білорусі повідомив, що Міжнародна федерація дзюдо дозволила білоруським дзюдоїстам виступати під державним прапором.
“За рішенням Виконавчого комітету Міжнародної федерації дзюдо білоруські атлети допущені до міжнародних турнірів під державним прапором із гербом і гімном нашої країни з 1 червня 2025 року”, – йдеться в заяві.
Також у заяві організації йдеться, що президент Міжнародної федерації дзюдо Маріус Візер з “нетерпінням чекає можливості знову вітати білоруських спортсменів на татамі під державним прапором Білорусі, підтримуючи багаторічні цінності та традиції дзюдо”.
Водночас офіційно Міжнародна федерація дзюдо поки не повідомляла про скасування санкцій щодо Білорусі.
У відповідь на заяву Білорусі Федерація дзюдо України (ФДУ) повідомила, що оскаржуватиме таке рішення. ФДУ заявила, що спільно з Міністерством молоді та спорту України та Національним олімпійським комітетом України готує відповідні звернення до міжнародних спортивних організацій.
“Білорусь, яка сприяла та підтримує неспровоковану військову агресію Росії проти України, не може бути представлена на міжнародній спортивній арені під власними національними символами, допоки триває війна в Україні. Така легітимізація агресора підриває довіру до спортивних інституцій та створює небезпечний прецедент подвійних стандартів у світовому спорті. (…) Українське дзюдо стоїть на захисті чесного та справедливого спорту і ніколи не погодиться з тим, щоб країни, які сприяли агресії проти України, були представлені на міжнародній спортивній арені, допоки їхні дії залишаються загрозою для нашої держави та наших громадян”, – наголошують українські спортсмени.
Як відомо, у 2022 році російських та білоруських дзюдоїстів відсторонили від міжнародних змагань.
Потім Міжнародна федерація дзюдо повернула спортсменів із Білорусі та РФ на турніри, але в нейтральному статусі – без прапорів, гімнів та іншої національної символіки.
- Міжнародна федерація фехтування (FIE) офіційно дозволила росіянам і білорусам брати участь у командних змаганнях у нейтральному статусі.
- Президент США Дональд Трамп вважає, що допуск збірної Росії в чемпіонаті світу з футболу 2026 року може стати “стимулом” для завершення війни в Україні. Таку заяву Трамп зробив під час зустрічі з президентом FIFA Джанні Інфантіно.
- Міністр туризму та спорту Словаччини Рудольф Гуляк звернувся до Федерації хокею та головного тренера національної збірної з закликом залучити до команди якомога більше хокеїстів із російської КХЛ, підкресливши, що спорт має залишатися поза політикою.
28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом та Всесвітній день охорони природи. За церковним календарем вшановують пам’ять святих апостолів Прохора, Никанора, Тимона і Пармена.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.