У Британії будують підводні модулі для життя на глибині у 200 метрів

Джерело: heise.online
Британська компанія Deep розробляє “підводні квартири”, в яких люди зможуть постійно жити, знаходячись на глибині 200 метрів.
Нині Deep розробляє кілька “підводних середовищ для існування”.
У майбутньому їх випробовуватимуть в озері глибиною 80 метрів у занедбаному кар’єрі в графстві Глостершир, що поблизу кордону з Вельсом.

Фото: Deep

Фото: Deep
Зазначається, що Deep хоче розпочати свої випробовування з модуля Vanguard, який вміщуватиме трьох людей. Його призначення – підводна база для дайверів, наприклад, для експедицій або рятувальних місій.

Фото: Deep
Відомо, що якщо водолази мають базу на морському дні, тривалість їхньої місії у воді може бути більшою. Vanguard призначений для більш коротких місій.
Водночас модульна система Sentinel розроблена для більш тривалого перебування на глибині – до кількох тижнів. Sentinel матиме діаметр 6 метрів, буде двоповерховим і складатиметься із секцій розміром приблизно 3 метри.
Хоча сама компанія не розголошує, звідки бере фінансування на свій підводний проєкт, за даними британської газети The Guardian, за Deep стоїть “людина, яка хоче інвестувати в проєкт кілька сотень мільйонів британських фунтів”.
- Сім’я французького мореплавця, який торік загинув у підводному човні “Титан”, під час занурення до уламків лайнера “Титанік”, вимагає від компанії OceanGate $50 млн компенсації.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.