У Британії на верфі атомних підводних човнів сталася пожежа: двоє людей постраждали
Джерело: Sky News
У британському місті Барроу-ін-Фернесс на верфі компанії BAE Systems, де будуються атомні підводні човни, сталася серйозна пожежа, внаслідок якої двоє людей були шпиталізовані.

Фото: Donna Michelle Butler/PA
Пожежа спалахнула в ніч на середу. За даними поліції графства Камбрія, загрози життю людей та ядерної небезпеки не зафіксовано. Співробітників корабельні евакуювали, а місцевим жителям рекомендували залишатися вдома, закрити двері та вікна, поки триває ліквідація інциденту.
BAE Systems, один із найбільших оборонних підрядників світу, виробляє різноманітну військову техніку, зокрема атомні підводні човни, винищувачі, танки, кораблі та боєприпаси.
На корабельні в Барроу-ін-Фернесс компанія зводить атомні підводні човни класів Astute і Dreadnought для ВМС Великої Британії. З 1963 року BAE Systems побудувала майже всі атомні підводні човни Королівського флоту Британії, за винятком трьох.
- На заводі Tata Group в Індії, який виробляє компоненти для iPhone, сталася пожежа, що може вплинути на виробництво та змусити Apple звертатися до постачальників у Китаї для забезпечення деталей. Завод у штаті Таміл Наду, де випускають задні панелі для iPhone та інші компоненти, тимчасово припинив роботу через інцидент.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.