У Британії офіційно розпочав роботу новообраний прем’єр – що зміниться для України та світу

Джерело: Reuters

Кір Стармер, лідер партії лейбористів, офіційно став прем’єр-міністром Великої Британії після приватної церемонії з королем Чарльзом ІІІ у Букінгемському палаці.

Він отримав прем’єрську резиденцію на Даунінг-стріт, яку залишив Ріші Сунак після поразки на виборах. Сунак привітав Стармера та оголосив про свою відставку.

Стармер написав у X: “Робота над змінами починається сьогодні”.

Новобраний прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер обіцяв концентруватись на змінах та довгостроковому розвитку країни.

Щодо США, Великобританія – ледь не єдина європейська країна, яка не боїться приходу до влади Дональда Трампа. Стармер заявляв, що “працюватиме з будь-яким президентом”, підкресливши, що відносини між Великою Британією та США – “вищі за окремих осіб”.

Щодо Європи, новообраний прем’єр виключив можливість приєднання до єдиного ринку або митного союзу ЄС, проте його партія не заперечує усунення деяких торгових бар’єрів із блоком.

Після приходу до влади лейбористів ставлення Лондона до війни в Україні залишиться незмінним. У своєму маніфесті лейбористи запевнили, що військова, фінансова, дипломатична та політична підтримка України з боку Великобританії залишаться на високому рівні.

Також партія звертає увагу на конфлікт на Близькому Сході. Стармер зазначав, що хоче визнати палестинську державу, але наголосив, що цей крок має бути здійснений у належний час у рамках мирного процесу.

  • У Великій Британії оголосили результати парламентських виборів. Перемогу вперше за понад десять років здобула Лейбористська партія. Відтак новим прем’єром Сполученого Королівства стане її лідер Кір Стармер.
  • 30 червня у Франції розпочався перший тур дострокових виборів до парламенту. Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту 9 червня після поразки його партії на виборах до Європарламенту, коли партія “Національне об’єднання” Марі Ле Пен набрала близько 32%.
  • До кінцевого терміну 2 липня понад 200 центристських і лівих кандидатів вибули з другого туру парламентських виборів у Франції. Чи завадить цей тактичний крок ультраправому Національному об’єднанню отримати владу 7 липня?

Коли 21 березня 2023 року чинний очільник Міністерства освіти та науки України Оксен Лісовий розпочав…

Експрезидента США Дональда Трампа евакуювали зі сцени на мітингу в Батлері, штат Пенсільванія, після того, як у натовпі пролунали постріли, а на його обличчі з’явилася кров.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Російська армія на Харківському напрямку активно продовжує наступальні дії та готує нові підрозділи до атак у Вовчанську. На цьому напрямку зафіксовано 13 бойових зіткнень. З початку поточної доби підрозділи Сил оборони успішно відбили 5 ворожих атак.

Минулої доби, 12 липня, сталося 149 бойових зіткнень.