У Британії виявили гігантське взуття часів Римської імперії: кому воно належить

Джерело: CNN

У Великій Британії археологи знайшли туфлі 46-го розміру, які суттєво перевищують середній розмір взуття, притаманний тогочасним людям. Його носили оборонці римського форту в перших століттях нашої ери.

Сховок з взуттям виявили на руїнах військового форту Магна вздовж Адріанового валу – кам’яного бар’єру довжиною 117 кілометрів, який колись захищав північно-західний периметр Римської імперії від вторгнення.

За словами експертів, взуття виготовили з товстих шарів коров’ячої шкіри, які скріплювали залізними цвяхами. Туфлі мають довжину понад 30 сантиметрів, що відповідає сучасному 46-му розміру.

При цьому вказано, що це суттєво перевищує середній розмір ноги тогочасних жителів Римської імперії.

“Ми шукали багато пояснень. Наприклад, можливо, це було їхнє зимове взуття, або люди набивали його, одягаючи додаткові шкарпетки. Але оскільки згодом ми знайшли більше таких черевиків, ми подумали, що це були просто люди з дуже великими ступнями”, – пояснила старша археологиня Рейчел Фрейм.

Фото: The Vindolanda Trust

Форт Магна збудували близько 85 року нашої ери. Кожні кілька років охоронці форту змінювались. Археологи знайшли записи на стінах форту, які свідчать, що тут були лучники з території сучасної Сирії, солдати з Хорватії та Сербії, а також з Нідерландів.

Припускається, що війська часто залишали форт і втікали до віддалених регіонів, тому в поспіху кидали взуття, одяг та інші речі в навколишні окопи.

За словами археологів, шкіряні підошви туфель з Магни зберігалися тисячі років у землі завдяки давнім технікам дублення: майстри використовували подрібнену рослинну речовину для створення водо- та термостійкого покриття.

Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.

У Центрі протидії дезінформації наголосили, що Кремль використовує Центральноазійський міжнародний економічний форум у Таджикистані для посилення “мовного” тиску на країни Центральної Азії з метою розмити національну ідентичність народів.

Суддя штату Флорида Робін Розенберг 23 липня відхилила запит Міністерства юстиції США на розкриття додаткових свідчень великого журі, зібраних у межах кримінального розслідування щодо Джеффрі Епштейна.

23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.

Кабінет Міністрів повторно отримав документи Комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки щодо призначення переможця конкурсу Олександра Цивінського.