У британській розвідці припустили, що сповільнює контрнаступ ЗСУ на півдні

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці вважають, що одним із факторів, який сповільнює контрнаступ України на південному напрямку, є зарослі на раніше орних землях.

Фахівці зауважили, що поля, на яких до повномасштабного вторгення Росії вирощували сільськогосподарську продукцію, протягом 18-ти місяців війни заросли кущами та бур’янами, які активно ростуть в умовах теплого і вологого літа.

Таке додаткове прикриття допомагає російським окупантам, прикриваючи їхні оборонні позиції. Також зарослі ускладнюють очищення мінних полів.

Розвідники резюмували, що зарослі можуть служити прикриттям для невеликих атак піхоти, однак загалом вони заважають будь-якій стороні конфлікту швидко просуватись вперед.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.