У Букінгемському палаці показали перший офіційний портрет Чарльза III

Джерело: BBC

У Букінгемському палаці представили перший офіційний портрет британського короля Чарльза III з моменту його коронації.

Як розповіли у виданні, полотно із зображенням монарха Великої Британії в уніформі валлійської гвардії створив художник Джонатан Єо.

Цікаво, що митець також є автором портретів колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера, британського телеведучого Девіда Аттенборо та пакистанської правозахисниці Малали Юсуфзай.

Фото: ВВС

Портрет виконаний олійними фарбами у яскраво червоних відтінках і має розміри 2,8 на 2,2 метра. Чарльз III зображений із мечем у руці, а на його плечі сидить метелик.

“В історії мистецтва метелик символізує метаморфозу та відродження”, – уточнив Єо, додавши, що хотів, аби картина була особливою і розірвала зв’язок із минулим.

Метелик також відображає давній інтерес короля до навколишнього середовища, йдеться у матеріалі.

За даними видання, Єо почав писати портрет Чарльза III у червні 2021 року, коли він ще був принцом Вельським. Загалом монарх позував для художника чотири рази, кожна із таких зустрічей тривала приблизно годину.

Портрет короля був замовлений Drapers’ Company, ліврейною компанією Лондонського Сіті, яка протягом століть колекціонувала королівські портрети.

Новий офіційний портрет Чарльза III виставлять в історичній будівлі Drapers’ Hall у Ковентрі.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.