У Чорному морі окупанти утримують два носії крилатих ракет «Калібр» – ВМС ЗСУ
Джерело: ВМС ЗСУ.
Станом на ранок 15 липня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні 9 кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр” загальним залпом 12 ракет.
Тим часом, у Середземному морі на бойовому чергуванні знаходиться до 8 ворожих кораблів, ракетоносії – відсутні.
Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні – лише один ворожий корабель, ракетоносії також відсутні.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 11 суден, з них 2 рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 4 судна.
У ВМС ЗСУ наголосили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Зазначимо, що в Україні триває 507-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час українські захисники ліквідували понад 237 тисяч окупантів, з яких майже 600 – за минулу добу.
Зокрема, Авіація сил оборони за минулу добу завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу та 1 – по зенітно-ракетному комплексу противника.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили 9 артилерійських засобів на вогневих позиціях.
- Протягом доби російські армійці обстріляли 4 населені пункти у Донецькій області, внаслідок чого пошкоджено житлові будинки.
- Українські захисники продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
- Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний дав інтерв’ю та розповів про свої плани використання зброї на полі бою.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.