У Чилі поновили розслідування смерті поета Пабло Неруди

Джерело: Reuters

У Чилі апеляційний суд ухвалив рішення поновити розслідування смерті поета Пабло Неруди.

У заяві суду йдеться, що розслідування смерті Неруди не було “вичерпним”, тому необхідно вжити заходів, які допоможуть “прояснити факти”.

У зв’язку з цим суд призначив почеркознавчу експертизу, аналіз тестів, проведених експертами з університетів Макмастера і Копенгагена, а також огляд матеріалів справи і висновків експертів.

Як розповіли у виданні, рік тому судово-медичні експерти встановили, що чилійський поет і лауреат Нобелівської премії з літератури Пабло Неруда помер у результаті отруєння.

Згідно з офіційною версією, Неруда помер від ускладнень раку простати, проте водій поета Мануель Арая десятиліттями стверджував, що його отруїли.

У 2013 році проведено ексгумацію тіла поета для встановлення справжньої причини його смерті.

За даними синоптиків у четвер, 25 квітня, у низці областей йтимуть дощі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.