У «Дії» тимчасово зупинили послугу бронювання: чому
Джерело: “Дія”
20 жовтня стало відомо, що в застосунку “Дія” тимчасово призупинили послугу бронювання військовозобов’язаних. Причиною зупинки стало проведення аудиту раніше заброньованих працівників.
Міністерство оборони України ініціювало цей аудит, зокрема для перевірки підприємств критичної інфраструктури. Раніше у відомстві повідомляли, що проведення перевірки не вплине на можливість подання нових заявок, однак через зміни в процесі сервіс тимчасово став недоступним.
Користувачі, які намагаються скористатися послугою “Бронювання працівників” у “Дії”, отримують повідомлення про помилку: “Послуга тимчасово закрита. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобовʼязаних. Повідомимо про відновлення сервісу, стежте за оновленнями”.
Зупинка сервісу пов’язана зі значним зростанням кількості заброньованих працівників. За даними Міністерства оборони, за останні два роки кількість заброньованих становила близько 540 тисяч осіб, але нещодавно ця цифра подвоїлась, що стало причиною для перевірки.
Народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Олександр Федієнко висловив свою думку щодо цього питання. За його словами, під час аудиту важливо перевірити, чому підприємство потрапило під перелік критичних. Зокрема, хто з працівників маючи бронювання виїхав за межі України та не повернувся, а також про необхідність “запровадити відповідний механізм запобіжник, під час визначення бронювання”.
“Я думаю що ні для кого не секрет коли керівник підприємства залишав невелику квоту, а у разі коли його працівника десь зупиняли представників центру комплектування одразу подавав його на бронювання. Цифровізація це корисна штука, але не варто під час війни цим було зловживати. І звісно заборонити виїзд заброньованим за межі України. Або, під гарантії керівника підприємства що його працівник повернеться”, — вважає нардеп.
Очікується, що послуга бронювання буде відновлена після завершення аудиту, орієнтовно в середині листопада.
- Дані призовників віком від 16 до 25 років, які оформлятимуть паспорт, автоматично вноситимуть до реєстру “Оберіг”. Це передбачено постановою, ухваленою урядом України.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.