У ДТЕК повідомили, за яких умов в Україні запровадять погодинні графіки відключень світла

Джерело: виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в етері телемарафону

У компанії ДТЕК назвали чотири умови, за яких в Україні будуть запроваджені погодинні графіки відключення електроенергії.

Перша умова запровадження графіків – якщо не буде відновлено теплову генерацію.

Друга ситуація, коли можуть знадобитись графіки – літня спека у липні-серпні, коли почне збільшуватись споживання електроенергії.

Третя причина – нестача обсягів електроенергії, яку Україна імпортує з Європи.

Остання причина – якщо не буде змоги передати окремим регіонам необхідні обсяги електроенергії.

“Тоді єдиний спосіб збалансувати систему – це знизити споживання. Зменшити споживання можна єдиним способом – це погодинними графіками відключення”, – поясни Сахарук.

Водночас він наголосив, що лише при здійсненні всіх вище вказаних умов будуть запроваджені погодинні відімкнення світла українцям.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.