У ДТП на Волині загинув повний кавалер ордена «За мужність» Павло Чайка

Джерело: Рожищенська міська рада

29 вересня у ДТП на мотоциклі у Луцькому районі загинув 36-річний військовослужбовець ЗСУ, капітан, повний кавалер ордена “За мужність”, “Народний герой України” Павло Чайка на псевдо “Сігл”.

Ми втратили не просто Героя війни, оборонця Донецького аеропорту, ми втратили щирого патріота України, мужнього захисника своєї землі, котрий третім за час проведення АТО та за часів незалежної України став повним кавалером ордена “За мужність”. А ще одним з двадцятьох учасників АТО, які удостоєні ордена “Народний Герой України”, – мовиться у повідомленні.

Павло Чайка почесний громадянин рідного міста Рожище. Спільно з дружиною проживав у Києві.

У військовослужбовця залишилися батьки, дружина та рідна сестра.

У пресслужбі ради зазначили, що траур за загиблим триватиме з 30 вересня по 2 жовтня включно.

Поховання військовослужбовця ЗСУ Павла Чайки відбудеться 2 жовтня. Попрощатися з мужнім воїном можна буде о 12.00 годині у батьківській оселі (м. Рожище, вул. Польова,17). Пізніше траурний кортеж прибуде у центр міста, де о 12.30 год. біля пам’ятного знака Борцям за волю та незалежність України відбудеться громадська панахида.

Відспівають Героя у храмі Архістратига Михаїла. Від храму траурна процесія вирушить до місця останнього спочинку захисника України – на Алею Слави міського кладовища.

У раді закликали вшанувати мужнього воїна, котрий боровся за незалежність України, та підтримати родину.

Довідка. Павло Миколайович Чайка народився 24 червня 1988 року у м. Рожище в сім’ї медиків. В 15 років уже навчався у Волинському обласному військовому ліцеї, по закінченні вступив на юридичний факультет ВНУ ім. Лесі України на заочне відділення, щоб піти на строкову службу до армії.

Після строкової служби у десантних військах підписав контракт. Коли почалася війна на сході, у Павла був уже другий контракт.

АТО для військового розпочалося у березні 2014 року. Павло Чайка був одним із перших поранених десантників під Червоним Лиманом, пройшов важкі бої під Зеленопіллям, обороняв Донецький аеропорт, брав участь у боях на Дебальцівському плацдармі.

На офіційному сайті Десантно-штурмових військ Збройних сил України повідомили, що Чайка був нагороджений орденом “За мужність” тричі.

Орденом “За мужність” III ступеня за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Павла нагородили 8 липня 2014. Орденом “За мужність” II ступеня — 4 грудня 2014. Орденом “За мужність” I ступеня за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі був відзначений 26 лютого 2015.

7 травня 2016 року оборонець отримав орден “Народний герой України”. Також його відзначили нагрудним знаком “За взірцевість у військовій службі” III ступеня.

Раніше  у Міноборони розповіли історію захисника. У 2007 році Чайка потрапив до армії, де відслужив строкову службу десантником. Попрацював два роки в “Беркуті”, але згодом повернувся на контракт. Війна для героя почалася ще з початку незаконної окупації Криму. Бійці стояли за кілометр від Армянська і чекали на команду згори.

Оборонець Донецького аеропорту, учасник боїв на Дебальцівському плацдармі. Командиром взводу 79-ї ОДШБр пройшов найпекельніші бої: Слов’янськ, Зеленопілля, Мар’їнка, відбув дві ротації в Донецькому аеропорті, брав участь у боях за Дебальцеве. Двічі отримав поранення, зокрема у першому своєму бою.

Для українського захисника війна з росіянами тривала понад десять років.

Я завжди мріяв стати офіцером, завдяки цій війні я ним став, — казав оборонець у 2015 році, тоді йому виповнилося 26.

  • На фронті загинув український поет, військовослужбовець Тарас Ілля на псевдо “Генерал” – син поетів Валентини Отрощенко та Валерія Іллі. До Сил оборони доєднався кілька місяців тому.
  • На фронті загинув син Головного рабина України Матітьягу (Антон). Чоловік зник безвісти під час бою 24 липня. Завтра, 12 вересня, в Центральній синагозі Києва відбудеться прощання з військовим.
  • На війні загинув Сергій Павліченко, відомий майстер народних музичних інструментів та лірник, який брав участь у створенні фільму “Довбуш”. Він загинув на Покровському напрямку, захищаючи Україну від російської агресії.
  • Боронячи Україну від російського вторгнення, на фронті загинув багаторазовий переможець та призер чемпіонатів України з фехтування Ігор Храмцов.
  • Артем Ковбасинський, 24-річний артист Клайпедського державного музичного театру, що в Литві, загинув на фронті 27 вересня. За словами друзів, він повернувся в Україну з Литви на початку війни. Артем вважав, що жити спокійно з коханою, доки в Україні війна — означає втратити гідність.

Коли українські війська атакували Курську область РФ, місцеві російські підрозділи були добре озброєні, однак, абсолютно неготові з погляду розвідки та координації. Українці слушно дійшли висновку, що такий ворог їм не загрожуватиме. Ключем до серпневого успіху України була несподіванка, а не перевага в гарматах і пускових установках.

29 вересня у ДТП на мотоциклі у Луцькому районі загинув 36-річний військовослужбовець ЗСУ, капітан, повний кавалер ордена “За мужність”, “Народний герой України” Павло Чайка на псевдо “Сігл”.

“Безрозсудна російська ядерна риторика” глави РФ Володимира Путіна не повинна стримувати членів НАТО від надання додаткової військової допомоги Україні, заявив глава НАТО Єнс Столтенберг.

Російська гіперзвукова ракета вбила дружину та трьох доньок Ярослава Базилевича, перетворивши Львів на ще одного свідка повномасштабної війни. Родина загинула під уламками в одному з українських міст, котре раніше вважалося відносно “безпечним”.

Згідно з оцінками Міжнародного товариства прав людини (ISHR), станом на сьогодні в російських слідчих ізоляторах перебувають понад 14 000 цивільних громадян України.