У Дубаї судитимуть ірландку за звинуваченнями у спробі самогубства та вживанні алкоголю

Джерело: The Guardian

28-річну громадянку Ірландії Торі Тоуї у Дубаї звинувачують у спробі самогубства та надмірному вживанні алкоголю. За це вона невдовзі постане перед судом.

Тоуї працює в ОАЕ бортпровідницею. За словами жінки, вона стала жертвою нападу, внаслідок якого зазнала травм та синців. Нібито через це вона і спробувала покінчити з життям.

Іралндська громадська активістка Шинн Фейн Мері Лу Макдональд звернулась з цього приводу до парламенту Ірландії. Вона закликала владу допомогти Тоуї повернутись на батьківщину, оскільки у Дубаї їй заблокували паспорт.

На прохання зреагував прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс. За його словами, він нічого не знав про справу Тоуї, але після розповідей активістки готовий втрутитись і допомогти.

У МЗС Ірландії повідомили, що знають про інцидент і надають консульську допомогу.

Тоуї переїхала в Дубаї у квітні 2023 року. Тут вона арендувала квартиру та жила разом з матір’ю, яка переїхала до неї згодом. У суді справу проти ірландки розглядатимуть 18 липня.

Гендиректорка правозахисної групи “Затримані у Дубаї” Радха Стірлінг повідомила, що зверталась до влади країни з проханням відпустити Тоуї та її матір додому в Ірландію.

“Її звинувачують у спробі самогубства та вживанні алкоголю. Як не дивно, ОАЕ доклали чималих зусиль, щоб зробити алкоголь легальним у країні. Та насправді людей й надалі регулярно звинувачують у вживанні та зберіганні алкоголю. Досвід Торі просто трагічний. Чесно кажучи, їй пощастило, що вона залишилась жива”, – сказала Стірлінг.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.