У двох селищах на Харківщині відновили світло, яке було відсутнє з початку вторгнення РФ

Джерело: АТ “Харківобленерго

У Харківській області повністю відновили електропостачання двом селищам, які були без нього з початку російського повномасштабного вторгнення. Йдеться про села Донецьке та Сніжківка Оскільської громади.

За даними пресслужби, енергетики були вражені масштабами руйнувань інфраструктурних об’єктів і житлових будинків. Деякі селища були знищені вщент. Після окупації росіяни залишили розбиті підстанції, обірвані дроти та зруйновані опори.

Енергетики працювали разом із саперами.

Фото: АТ “Харківобленерго”

На Харківщині залишаються знеструмленими менш як 70 населених пунктів, понад половина з них знаходяться у прифронтовій зоні. Поки йде війна, там неможливо провести відновлювальні роботи.

Всього в регіоні відновили електропостачання у майже 400 населених пунктах, де зареєстровано понад 215 тисяч абонентів.

28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.

Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.

У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.

Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Героя України дев’ятьом військовослужбовцям і поліціянтам. Вісім із них удостоєні найвищої державної нагороди посмертно.

28 червня в Україні відзначають День Конституції – єдине державне свято, закріплене безпосередньо в Основному Законі. Саме цього дня 1996 року Верховна Рада після майже 24 годин безперервної роботи ухвалила Конституцію незалежної України. За документ проголосували 315 народних депутатів.