У Фінляндії просять офіційно арештувати судно, яке підозрюють у пошкодженні кабелів

Джерело: Yle

Фінський оператор електромереж Fingrid і телекомунікаційна компанія Elisa вимагають арешту судна Eagle S, яке пов’язують з пошкодженням підводних кабелів.

Компанії подали відповідні заяви до Окружного суду Гельсінкі в четвер.

За словами Марини Лухії, юридичної директорки Fingrid, запит на арешт стосується лише судна, а не його вантажу.

Судно Eagle S вже заарештувала Центральна кримінальна поліція, але, за словами Лухії, запит поліції на арешт стосується кримінальних справ, тоді як запит Fingrid стосується цивільної справи, тобто відшкодування збитків.

“Це в певному сенсі два різні юридичні процеси, і тому їх потрібно подавати окремо, оскільки у нас різні підстави”, – пояснює Лухія.

Окружний суд Гельсінкі розгляне справу в п’ятницю, 3 січня.

Що передувало

25 грудня сталося аварійне відключення підводного електричного кабелю EstLink 2, який з’єднує Фінляндію з Естонією. Підозрюваним стало судно, яке перевозило російську нафту – танкер Eagle S, що ходить під прапором о. Кука.

Фінські прикордонники виявили на борту пошкоджений якірний ланцюг, після чого судно перенаправили до порту Килпілахті в місті Порвоо для розслідування.

Фінські служби оглянули місце обриву електричного кабелю і виявили слід від волочення якоря.

Екіпаж, який складається з громадян Грузії та Індії, наразі допитують.

За даними Lloyd’s List, танкер Eagle S є частиною “тіньового флоту” Кремля, який використовують для обходу санкцій щодо російської нафти. Також зазначається, що на судні знайшли шпигунське обладнання для прослуховування та спостереження за військовою діяльністю НАТО.

Згідно з даними сервісу Marine Traffic, танкер вийшов із порту Усть-Луга в Ленінградській області РФ до Єгипту та різко сповільнився, проходячи над акваторією EstLink 2. Після цього кабель вийшов з ладу.

EstLink 2 потужністю 658 МВт є найбільшою лінією електропередачі між Фінляндією та Естонією. За оцінками фінського оператора Fingrid, її ремонт може зайняти більше пів року.

Також 25 грудня пошкоджено три кабелі зв’язку між Естонією та Фінляндією. Два з них належать компанії Elisa, третій – CITIC Telecom.

Внаслідок інциденту Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю.

  • Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
  • На території Європи зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.
  • У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
  • Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

Шестеро осіб постраждали внаслідок пожежі, що сталася 4 січня в психоневрологічному інтернаті в місті Південне Харківської області.

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.