У Фінляндії закрили останню електростанцію, що працювала на вугіллі
У Фінляндії остаточно зупинили останню вугільну теплоелектростанцію “Салмісаарі”.
“Звичайно, ми не можемо сказати, що у Фінляндії більше не буде спалюватися жоден грам вугілля, оскільки існують різні варіанти вирішення кризових ситуацій, але це дійсно остання вугільна електростанція у Фінляндії, яка щоденно використовується у виробництві”, – сказав генеральний директор гельсінської енергетичної групи Helen Оллі Сіркка.
Для заміщення щорічного виробництва 175 МВт електроенергії та 300 МВт тепла на ТЕС “Салмісаарі” Helen планує використовувати електричні котли і теплові насоси, а також продовжить спалювати паливні пелети та деревну тріску.
“У довгостроковій перспективі ми маємо намір повністю відмовитися від спалювання”, – сказав Сіркка, додавши, що до 2030 року компанія має намір скоротити викиди на 5% від рівня 1990 року, а до 2040 року — повністю відмовитися від спалювання.
Він додав, що, попри чистий перехід, Фінляндія має третю в Європі найдешевшу електроенергію після Швеції та Норвегії, і що компанія Helen очікує, що загальна середня ціна на централізоване теплопостачання знизиться в середньому на 5,8% для своїх клієнтів цього року.
Закриття дозволить Helen скоротити свої викиди вуглекислого газу на 50% порівняно з минулим роком, а загальні викиди Фінляндії — майже на 2%, йдеться в повідомленні.
Екологічні кампанії Beyond Fossil Fuels зазначають, що відмова Фінляндії від вугілля є “майже повною”, оскільки дві невеликі електростанції в інших регіонах Фінляндії все ще використовують певну кількість вугілля у своєму виробництві, а третя вугільна станція залишається у стратегічному використанні для надзвичайних ситуацій або піків споживання.
- Дослідники з Японії за допомогою супутникових даних виявили, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі у 2024 році відзначилася найбільшим зростанням порівняно з попереднім роком за всю історію спостережень.
Гондурас планує закупити українські безпілотники в межах посилення боротьби з наркоторгівлею та посилення безпеки кордонів.
Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.
У літній період пацієнти, які використовують препарати класу GLP-1, зокрема Ozempic, Wegovy та Mounjaro, можуть мати підвищені ризики зневоднення та ускладнень, пов’язаних із високою температурою.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.