У Фінляндії змогли відмовитися від зрідженого газу з Росії завдяки «форс-мажору»

Джерело: сайт Gasum

Фінська компанія Gasum припиняє імпорт зрідженого природного газу (ЗПГ) з Росії з 26 липня. Понад два роки компанія продовжувала закуповувати ЗПГ відповідно до контрактних зобов’язань.

У 2022 році Gasum припинила імпорт трубопровідного газу з Росії. Утім, угода щодо ЗПГ базувалася на принципі “бери або плати”, тому навіть у разі припинення прийому законтрактованої кількості газу, Фінляндія мусила б сплатити за неї. У Gasum зазначили, що закуповують лише мінімально допустимі обсяги газу за контрактом.

24 червня 2024 року Євросоюз остаточно схвалив четвертий пакет санкцій проти Росії. У ньому включили заборону на імпорт зрідженого природного газу через термінали, що не підключені до газової мережі ЄС.

“Санкції ЄС не дозволяють Gasum розірвати угоду з “Газпром Експортом”, але є форс-мажором для закупівлі або імпорту російського СПГ через offgrid-термінали. Gasum дотримується всіх санкцій, запроваджених ЄС, і з 26 липня не закуповуватиме та не імпортуватиме російський LNG”, – оголосила компанія.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.