У Франції відкриють Центр єдності – підписано декларацію

Джерело: Олексій Чернишов/Facebook

Україна та Франція підписали декларацію про створення Центру єдності у Франції, що має стати осередком підтримки тимчасово переміщених осіб, допомагаючи їм у питаннях інтеграції, освіти, медицини та соціальної адаптації.

Під час зустрічі міністр нацєдності Олексій Чернишов та міністр внутрішніх справ Франції Франсуа-Ноель Буффе обговорили майбутнє тимчасового захисту українців, можливості їхнього працевлаштування та перспективи повернення додому.

Окрему увагу приділили спрощенню визнання українських водійських посвідчень у Франції.

Франція надала прихисток десяткам тисяч наших громадян, і ми високо цінуємо цю допомогу. Водночас дивимося у майбутнє: залучення французьких компаній до відбудови України може стати стимулом для повернення українців, – зазначив Чернишов.

Лише нещодавно Кабінет Міністрів виділив Міністерству національної єдності 150 мільйонів гривень на сприяння поверненню українських біженців.

Зауважимо, 3 грудня 2024 року Верховна Рада призначила колишнього міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова на нову посаду в уряді. Відтепер він – віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності. Тоді нардеп Олексій Гончаренко зауважив що голосував проти призначення і додав, що “тільки завдяки голосам ОПЗЖ вдалося протягнути цю дурню про створення нового міністерства”.

Додамо, раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зауважив, що гроші, які мали б піти на соціальні виплати українським біженцям у Німеччині, слід віддавати на оборону України.

Своєю чергою, Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.

  • Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть. Це пов’язано з еміграцією, падінням народжуваності та втратами на війні.
  • Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.
  • У вересні Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.
  • Україна просить припинення допомоги біженцям від ЄС та надання консульських послуг чоловікам призовного віку.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.