У ФРН не хочуть бачити посла РФ на заходах, присвячених завершенню Другої світової війни

Джерело: Bild

Влада німецької федеральної землі Бранденбург пригрозила вигнати посла Росії в Німеччині Сергія Нечаєва, якщо той з’явиться на урочистій церемонії, присвяченій річниці завершення Другої світової війни, повідомляє Bild із посиланням на заяву директора Фонду меморіалів Бранденбурга Акселя Дреколла.

Ми заборонили російському посольству участь у всіх пам’ятних заходах після нападу Росії на Україну. Якщо посол РФ все ж таки спробує прийти, ми забезпечимо дотримання наших внутрішніх правил у тісній взаємодії з силами безпеки, — наголосив Дреколл.

Підставою для такої жорсткої позиції стали заяви Нечаєва, який наполягав на участі в пам’ятних заходах, попри офіційні заборони. За словами дипломата, Росії не потрібні спеціальні запрошення, щоб вшанувати пам’ять радянських визволителів і жертв нацизму в громадських місцях і відзначити День перемоги.

Попри відсутність офіційного запрошення, Нечаєв уже відвідав меморіальний комплекс “Зеєловські висоти”, що викликало занепокоєння місцевої влади. Як уточнює Bild, міністерка закордонних справ Анналена Бербок і прем’єр-міністр Бранденбурга Дітмар Войдке мають намір не допустити таких візитів у майбутньому.

Раніше МЗС Німеччини рекомендувало регіональній владі не допускати участі представників Росії та Білорусі у заходах, присвячених завершенню Другої світової війни. У відомстві заявили, що російська сторона використовує пам’ять про війну як політичний інструмент і неправомірно пов’язує її з агресією проти України.

Як повідомляло Berliner Zeitung, згідно з внутрішнім документом, у разі появи російських чи білоруських офіційних осіб без погодження організатори мають право вдатися до силових заходів.

17 квітня пресслужба Бундестагу підтвердила, що послів Росії та Білорусі не запрошували на цьогорічні пам’ятні заходи з нагоди 80-річчя завершення Другої світової війни.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.