У Галицькому національному природному парку загніздились рідкісні птахи

Джерело: Галицький національний природний парк

На орнітологічній постійній ділянці Галицького національного природного парку загніздились рідкісні види птахів.

Про птахів у парку повідомляли ще у середині квітня, але тоді вирішили не проводити обстеження колонії, аби не лякати птахів, які тільки почали насиджувати кладки.

Але у червні науковці Галицького НПП почали детально вивчати вид та чисельність птахів у полівидовій колонії.

“Результати вражають – це найбільша і найцінніша на сьогоднішній день колонія рідкісних представників Родини Ібісових (Threskiornithidae) та Чаплевих (Ardeidae) в межах заходу України! Знайдено 25 гнізд Косаря білого! У гніздах обліковано 36 пташенят. Таким чином загальна чисельність цього виду у Галицькому НПП на сьогоднішній день становить близько 90 особин!”.

У Галицькому НПП зауважили, що зазвичай косар гніздиться уздовж Чорноморського узбережжя, але на початку 2000-х років їх реєстрували на гніздуванні у кількох пунктах углиб континенту.

Косар білий. Фото: Володимир Бучко

Щодо Галицького НПП, то косарів тут вперше помітили у 2010 році: тоді на заломах очерету знайшли гнізда двох пар з трьома пташенятами. З того часу косарів на гніздування не реєстрували.

Варто зауважити, що комарі внесені до Червоної книги України як вразливий вид.

Іншими рідкісними видами чапель, що гніздяться у цій колонії, є Чепура мала або чапля біла мала та Квак звичайний.

Пташеня чепури малої. Фото: Володимир Бучко

Квак. Фото: Володимир Бучко

Першого виду знайдено 29 гнізд, у яких обліковано 101 пташеня, а у другого – 52 гнізда, у яких 168 пташенят. Таким чином, загальна чисельність першого виду у Галицькому НПП на сьогодні становить близько 160 особин, а другого – близько 270 особин.

На цій водоймі виявлено ще одного надзвичайно рідкісного для Опілля (залітного) виду – Коровайки бурої (Plegadis falcinellus).

Косарі білі, коровайка бура, мартини жовтоногі. Фото: Володимир Бучко

В Україні цей птах гніздиться на озерах Кугурлуй, Картал, Китай, острові Малий Татару, в Стенцівсько-Жебриянських плавнях, дельтах Дністра та Дніпра, верхів’ях Тилігульського лиману, заплаві Інгула, на Лебединих островах, Сиваші, в дельті Молочної. Цей вид занесений до Червоної книги України.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.