У Генштабі не підтвердили інформацію про відхід Сил оборони з Кринок

Джерело: зведення Генштабу
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 липня, зауваживши, що від початку цієї доби відбулося 86 бойових зіткнень. Водночас військові не підтвердили та не прокоментували раніше розповсюджену інформацію ЗМІ про відхід українських сил з плацдарму у Кринках на Херсонщині.
На Харківському напрямку ворог п’ять разів атакував оборонні рубежі наших підрозділів неподалік Вовчанська та Глибокого.
На Куп’янському напрямку противник дев’ять разів проводив наступальні штурми у районах Синьківки, Новоселівки, Піщаного, Берестового та Андріївки. Українські захисники відбили шість атак, ще три – наразі тривають.
На Лиманському напрямку протягом доби російські загарбники шість разів безрезультатно атакували позиції українців неподалік Невського та Макіївки.
На Сіверському напрямку ворог наступав в районах Верхньокам’янського, Північного та Переїзного. Оборонці української землі зупинили вісім атак росіян, ще одне боєзіткнення продовжується.
На Краматорському напрямку наразі триває два боєзіткнення поблизу Кліщіївки.
На Торецькому напрямку росіяни сім разів атакували сили оборони біля Північного, Торецька та Нью-Йорка. Наші воїни зупинили шість ворожих атак, одна атака – продовжується.
Найбільшу активність російські загарбники проявили на Покровському напрямку. Від початку цієї доби, росіяни 19 разів намагалися прорвати нашу оборону неподалік населених пунктів Воздвиженка, Новоолександрівка, Калинове, Прогрес та Новоселівка Перша. Три боєзіткнення досі тривають.
На Курахівському напрямку ворог також активний – 17 разів атакував наші позиції поблизу Красногорівки, Георгіївки, Костянтинівки та Парасковіївки. За уточненою інформацією, два бої – продовжуються.
На Времівському напрямку загарбники здійснили наступальні дії неподалік Водяного та Костянтинівки. Зрештою, під час двох боєзіткнень – зазнали невдачі.
На Придніпровському та Оріхівському напрямках усі зусилля окупантів потіснити наші підрозділи із займаних позицій також не мали успіху.
У Генштабі зауважили, що на інших напрямках ситуація “суттєвих змін не зазнала”.
Окремо нині відзначили воїнів 46-ї окремої десантно-штурмової бригади, котрі, як наголосили у зведенні, “ефективно нищать ворога, завдаючи йому вагомих втрат у живій силі та техніці”.
Раніше декілька українських ЗМІ з посиланням на джерела у Генштабі повідомили, що “Силам оборони довелось відступити із села Кринки, розташованого на лівому березі Дніпра у Херсонській області, а також із селища Урожайне Волноваського району Донецької області”.
- В Україні триває 874-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 561 тисячу осіб.
- Протягом минулої доби по всій лінії фронту відбулось 119 бойових зіткнень.
- Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський відвідає зону відповідальності 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, командування якої звинувачують у великих втратах особового складу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.