У гнізді лелек Грицика та Одарки вилупилися перші пташенята
Джерело: Юлія Сазонова (Threads)\Лелека Грицько (YouTube).
На Полтавщині у гнізді відомих лелек Грицика та Одарки вже з’явилися перші пташенята. Народження малюків зафіксували під час онлайн-спостереження за життям пари, яке традиційно привертає увагу великої кількості українців. Перше пташеня вилупилося 18 травня о 16:42. У мережі його вже жартома назвали Лельовичем.
“Зустрічайте першенького! 18 травня о 16:42 вилупився Лельович! Це, мабуть, найкращий інтригуючий онлайн серіал”, – йдеться у повідомленні спостерігачів.

У гнізді лелек Грицика та Одарки вилупилися перші пташенята.
Менш ніж за дві години у гнізді з’явилося ще одне пташеня. Другий малюк народився о 18:38.
“Поки Одарка намагалась жабами нагодувати Лельовича, вилупилось друге пташеня! 18 травня о 18:38 на світ з’явилось друге пташеня! Вітайте, другий Махаон!”, – повідомили під час трансляції.
Раніше у гнізді фіксували накльови на яйцях, що свідчило про швидке вилуплення пташенят. Загалом цього сезону Одарка відклала п’ять яєць – у період із 13 по 21 квітня.

У гнізді лелек Грицика та Одарки вилупилися перші пташенята.
Варто зазначити, що лелеки відкладають яйця поступово, а висиджування починають не одразу. Завдяки цьому розвиток потомства вирівнюється, і пташенята можуть народжуватися майже одночасно.
https://www.youtube.com/watch?v=HtKej1XacKo
- До гнізда лелек у Національному природному парку “Пирятинський” на Полтавщині 6 квітня повернувся Грицик. Саме він мав відновити баланс у гнізді після минулорічних драм.
- Лелека Катруся, яку врятували після того, як лелека Грицик відніс її з гнізда, відлетіла.
- У гнізді лелек Грицика та Одарки, за яким ведеться онлайн-спостереження в Національному природному парку “Пирятинський” на Полтавщині, у травні 2025 року вилупилися всі п’ятеро пташенят. Про це Суспільному повідомив науковий співробітник парку Анатолій Подобайло.
- Поки полтавський лелека Грицько – у теплих краях, науковці запустили прямий ефір з годівниці в Національному природному парку “Пирятинський”.
Під час обміну 5 червня з російського полону повернули залізничника Донецької залізниці Євгена Реброва.
У Лос-Анджелесі вбили 81-річного актора Джеймса Генді, відомого за ролями у фільмах “Топ Ґан: Меверік” та “Джуманджі”.
У п’ятницю, 5 червня, російські окупанти атакували автозаправний комплекс (АЗК) мережі OKKO в селі Посад-Покровське Херсонської області.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо планує обговорити з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн питання фінансової компенсації за обладнання, передане Україні.
У Солом’янському районі Києва внаслідок ДТП загинули двоє поліціянтів – Дмитро Бондарчук та Денис Будченко. На момент аварії обоє були при виконанні службових обов’язків.