У Греції з липня запроваджують шестиденний робочий тиждень

Джерело: DW

У Греції влада дозволила роботодавцям з 1 липня запроваджувати шестиденний робочий тиждень.

Як розповіли у виданні, з липня працівники, зайняті у промисловості, роздрібній торгівлі, сільському господарстві та у сфері деяких видів послуг, повинні будуть працювати шість днів на тиждень, якщо так вирішить їхній роботодавець.

За шостий день їм виплачуватимуть надбавку в розмірі 40% денної зарплати.

У сферах туризму і громадського харчування це правило було введене ще з 2023 року.

Зазначається, що офіційна причина запровадження шестиденного робочого тижня – нестача кваліфікованого персоналу на ринку праці.

Влада Греції наголосила, що новий закон спростить управління в компаніях, скоротить до шести місяців випробувальний термін при прийнятті на роботу і зробить більш прозорими понаднормові години.

40-годинний робочий тиждень діятиме як і раніше, але роботодавцям дозволили вимагати до 2 годин неоплачуваних понаднормових на день протягом обмеженого періоду часу і натомість пропонувати більше часу для відпочинку. Як зазначається, теоретично це робиться на добровільній основі, але в багатьох компаніях змушують працювати довше без будь-якої компенсації.

Дотримання трудового законодавства в Греції рідко контролюється органами влади, штат співробітників яких стає дедалі меншим.

Така практика почалася після 15 років фінансової кризи і трьох пакетів допомоги від ЄС, умовою яких було запровадження режиму жорсткої економії, йдеться в матеріалі.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Експерти з питань безпеки заявили, що стався “фундаментальний збій безпеки”, оскільки озброєний чоловік зміг наблизитися до Дональда Трампа достатньо близько, щоб вистрелити під час мітингу передвиборчої президентської кампанії.