У Грузії використали фото руїн в Маріуполі для передвиборчої агітації

Джерело: Эхо Кавказа

Партія влади Грузії “Грузинська мрія” використовує для своїх передвиборчих банерів фотографії українських міст, які зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів. У такий спосіб вони намагаються запевнити, що аналогічна доля може спіткати Грузію, якщо до влади прийде опозиція.

У рамках кампанії представлено плакати і відеоролики, які порівнюють кадри бомбардувань із зображеннями фонтанів та нових автобусів у грузинських містах. На банерах можна побачити фото Маріуполя, розбитих будівель і церков. На банерах напис “Ні війні!” і перекреслені номери опозиційних партій.

Збоку розміщено фотографії грузинських міст, зокрема нічного Батумі, супроводжені написом “Вибери мир”.

У панівній партії стверджують, що в разі приходу до влади опозиції на Грузію чекає війна. Цей наратив поділяє і російська влада. Цими банерами вони буцімто хочуть навести громадськість на думку про те, “куди веде країну опозиція”

Нові банери вже розкритикувала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, назвавши їх “ганебними і образливими для культури, традицій, історії та віри”.

“Наскільки жалюгідними треба бути, щоб безсовісно пропонувати вашому народу плакат, виготовлений у кузні КДБ”, — написала вона.

  • Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила скасувати запрошення для прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе на офіційний прийом, а також відмовилася від зустрічей із грузинською делегацією. Причиною такого рішення стали дії грузинської влади, які американська сторона вважає антидемократичними, а також дезінформація та критична риторика на адресу США і Заходу.
  • Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель 8 жовтня виступить у Європарламенті з промовою “Відкат демократії та погрози політичному плюралізму в Грузії”.
  • Провладна партія Грузії, “Грузинська мрія”, звинувачує Міхеїла Саакашвілі і його партію “Єдиний національний рух” у війні 2008 року і “зраді країни та народу”. Російські пропагандисти підтримали це і заявили, що тепер настав “тріумф правди”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.