У Грузії використали фото руїн в Маріуполі для передвиборчої агітації

Джерело: Эхо Кавказа

Партія влади Грузії “Грузинська мрія” використовує для своїх передвиборчих банерів фотографії українських міст, які зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів. У такий спосіб вони намагаються запевнити, що аналогічна доля може спіткати Грузію, якщо до влади прийде опозиція.

У рамках кампанії представлено плакати і відеоролики, які порівнюють кадри бомбардувань із зображеннями фонтанів та нових автобусів у грузинських містах. На банерах можна побачити фото Маріуполя, розбитих будівель і церков. На банерах напис “Ні війні!” і перекреслені номери опозиційних партій.

Збоку розміщено фотографії грузинських міст, зокрема нічного Батумі, супроводжені написом “Вибери мир”.

У панівній партії стверджують, що в разі приходу до влади опозиції на Грузію чекає війна. Цей наратив поділяє і російська влада. Цими банерами вони буцімто хочуть навести громадськість на думку про те, “куди веде країну опозиція”

Нові банери вже розкритикувала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, назвавши їх “ганебними і образливими для культури, традицій, історії та віри”.

“Наскільки жалюгідними треба бути, щоб безсовісно пропонувати вашому народу плакат, виготовлений у кузні КДБ”, — написала вона.

  • Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила скасувати запрошення для прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе на офіційний прийом, а також відмовилася від зустрічей із грузинською делегацією. Причиною такого рішення стали дії грузинської влади, які американська сторона вважає антидемократичними, а також дезінформація та критична риторика на адресу США і Заходу.
  • Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель 8 жовтня виступить у Європарламенті з промовою “Відкат демократії та погрози політичному плюралізму в Грузії”.
  • Провладна партія Грузії, “Грузинська мрія”, звинувачує Міхеїла Саакашвілі і його партію “Єдиний національний рух” у війні 2008 року і “зраді країни та народу”. Російські пропагандисти підтримали це і заявили, що тепер настав “тріумф правди”.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.