У Харкові внаслідок російської атаки БпЛА знеструмлено 450 споживачів
Джерело: Міненерго
Внаслідок нічної атаки російськими безпілотниками по Харкову без електроенергії лишається 450 споживачів.
Загалом, ситуація в регіонах наступна:
Харківська область – внаслідок ударів безпілотниками “Шахед” по Харкову у місті виникли пожежі. Для безпечного гасіння пожеж відключено 450 споживачів електроенергії та 22 споживачі газу. Загалом через бойові дії по області знеструмлено 16 тисяч абонентів.
Закарпатська область – на Закарпатті паводок підмив та пошкодив підземний розподільний газопровід. Внаслідок цього у двох населених пунктах припинено газопостачання 1058 домогосподарств, школи, дитячого садка та 2 пекарень. Газовики перекрили засувку на підвідному газопроводі та локалізували витік газу.
Івано-Франківська область – на Івано-Франківщині працівники будівельної фірми під час несанкціонованого проведення земляних робіт з облаштування каналізації пошкодили стальний газопровід. Для ліквідації аварійної ситуації на газопроводі припинено газопостачання 2167 споживачів.
Донецька область – минулої доби через бойові дії вимкнулась лінія 110 кВ, без електропостачання залишилося місто Торецьк. Організовано огляд обладнання, ремонтні бригади працюють.
Загалом в області через ворожі обстріли вимикався 21 населений пункт (31 тисяча споживачів). Енергетики заживили 13,5 тисячі споживачів. На ранок в області залишаються без світла 59 тисяч споживачів у 75 населених пунктах. Також на Донеччині газовики відновили розподіл газу 12 споживачам.
Миколаївська область – внаслідок бойових дій минулої доби ввечері було знеструмлено повітряну лінію 150 кВ. Через це без світла залишилися 25 тисяч побутових та 815 юридичних споживачів у 51 населеному пункті. Уночі всіх споживачів перезаживили. На ранок без світла залишаються близько 3 тисяч домогосподарств. Тривають роботи з відновлення.
Київська область – минулої доби через негоду знеструмлювалися 2 населені пункти. Усіх заживлено.
Одеська область – через технологічне порушення знеструмлено 205 точок обліку у 2 населених пунктах.
Сумська область – енергетики включили в роботу повітряну лінію, яка була відключена через бойові дії. Заживлено 131 споживача.
- У Харківській ОВА повідомили деталі нічної атаки російських БпЛА по обласному центру, внаслідок якої загинуло 7 осіб.
- Пізно вечері 9 лютого, близько 23:00 російські окупаційні війська вдарили безпілотниками по Харкову та Великому Бурлуку.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Росія знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.